top of page

Ar vanduo padeda metant svorį?

Daug kartų girdėta frazė: "Nieko nebevalgau, bet svoris vis tiek nekrenta". Vadinasi, arba maisto per daug, arba vandens per mažai. Geriant pakankamą kiekį vandens, svorį galima numesti greičiau ir lengviau: be alkio priepuolių, suglebusios odos ir celiulito.

Ar vanduo padeda metant svorį?

Kodėl svarbu gerti vandenį metant svorį?


Vanduo pagreitina medžiagų apykaitą. Jis nuneša į kiekvieną ląstelę maistines medžiagas ir pašalina atliekas, dalyvauja visuose biocheminiuose procesuose, kurie vyksta organizme, tame tarpe padeda skaidyti ir šalinti sukauptus riebalus. Kai trūksta vandens, sulėtėja fermentų, skaidančių riebalus, aktyvumas, todėl riebalų deginimas sulėtėja. Svoris krenta lėčiau ir dažniausiai ne riebalų, o raumenų sąskaita.


Vanduo detoksikuoja organizmą. Riebalų skaidymas - tai gana toksiškas procesas, o trūkstant vandens sulėtėja organizmo detoksikacija, ko pasekoje jaučiamas nuovargis, galvos skausmas, atsiranda vidurių užkietėjimas, bėrimai ar net pykinimas. Grįžta potraukis saldumynams, bandelėms ir kitiems produktams, kurių vartojimą reikia ženkliai sumažinti metant svorį.


Vanduo padeda numesti svorį išlaikant odos elastingumą ir stangrumą. Kolagenas ir elastinas - tai baltymai esantys odoje. Jie pritraukia daug vandens ir yra šaltienos konsistencijos, todėl ir palaiko odos elastingumą ir stangrumą. Iš išorės odą padeda drėkinti kremai (apie 20 proc.), o iš vidaus - vanduo (apie 80 proc.). Vanduo - tai pigiausia odos drėkinimo priemonė. Trūkstant vandens, oda praranda elastingumą ir stangrumą, todėl metant svorį sudrimba.


Vanduo padeda sumažinti tinimus ir celiulitą. Trūkstant vandens, tirštėja kraujas ir limfa bei sulėtėja cirkuliacija. Skysčiai kaupiasi galūnėse, todėl tinsta kojos. O kur tinimai, ten ir celiulitas. Jei tinsti, didžiąją dalį vandens išgerk pirmoje dienos pusėje, o vakarui palik nedidelį kiekį vandens. Nors dažniausiai daroma atvirkščiai, apie neišgertą vandens normą prisimenama tik vakare.


Vanduo pagerina virškinimą. Seilės, skrandžio, kasos ir tulžies sultys – tai skysčiai, kurie sudaryti iš vandens. Trūkstant vandens, sutrinka sulčių gamyba ir virškinimo fermentų aktyvumas, ko pasekoje atsiranda pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas. Kai organizmui blogai – svoris nekrenta. Organizmas neatiduoda sukauptų atsargų. Metantys svorį, kartais susiduria su tokiu reiškiniu, kad apimtys mažėja, o svoris nekrenta. Viena iš priežasčių - tai vandens trūkumas.


Vanduo padeda efektyviau treniruotis. Jei nori numesti svorį, reikia ne tik teisingai valgyti, bet ir padidinti fizinį aktyvumą, pavyzdžiui, pradėti daugiau vaikščioti ar sportuoti. Tačiau trūkstant vandens, bet kokia fizinė veikla bus sunki. Kodėl? Kiekvieną organizmo ląstelę kraujas aprūpina gyvybiškai reikalingomis maistinėmis medžiagomis ir deguonimi. Trūkstant vandens tirštėja kraujas ir sutrinka viena iš kraujo funkcijų - transportinė fukcija. Ląstelės nepakankamai aprūpinamos maistinėmis medžiagomis ir deguonimi, todėl jaučiamas energijos stygius. Trūkstant energijos atsiranda nuolatinis noras užkandžiauti ir saldumynų poreikis. Optimalus vandens kiekis, kurį reikia išgerti per treniruotę - tai apie 300 - 400 ml vandens (tik ne per vieną kartą!).


Kokį vandenį gerti?

Kokį vandenį gerti? Tik gryną! Joks kitas netinka. Dažnai manoma, kad gauname pakankamai vandens su vaisiais, daržovėmis, sriuba ar kitu maistu, kad pienas, jogurtas ir kefyras atstoja vandenį, o dėl kavos ir arbatos, nuolat diskutuojama: ar tai vanduo, ar ne. Tai ne grynas Vanduo, o skysčiai, kurie turi maistinę vertę ir kalorijų, o kava ir arbata turi specifinį poveikį organizmui.


Metant svorį reikia atsiminti, kad vanduo, supratamas, kaip grynas Vanduo be jokių priedų.


Kiek reikia išgerti gryno Vandens metant svorį?

Jei Jūsų ūgis - 1.65 m, tai išgerkite 1 litrą 650 ml vandens.

Tačiau, jei aktyviai sportuojate, dirbate fizinį darbą, lauke karšta ir gausiai prakaituojate, gerkite Vandens daugiau. Neturite jausti troškulio!


Jei visai negeriate gryno Vandens arba geriate labai mažai, tai išgeriamo Vandens kiekį pradėkite didinti palaipsniui, tai ypač svarbu turint viršsvorį ir gretutinių ligų.


Metant svorį, reikia žinoti savo porcijos dydį. Užsisakę mitybos planą, tiksliai žinosite, kokio dydžio turi būti Jūsų porcija, be to galite pasirinkti mitybos planą pagal valgymo tipą:

Mitybos planas: "Valgau viską"

Mitybos planas: "Vegetaras"

Mitybos planas: "Be pieno produktų"

Mitybos planas: "Be gliuteno"

Mitybos planas: "Be pieno produktų ir be gliuteno"

Mitybos planas: "Detox"

Mitybos planas: "Šeimai"

Mitybos planai - Sveiki receptai

#numestisvorio #vanduo

bottom of page