Kaip greitai sumažinti pilvą

Updated: May 8Kaip greitai sumažinti pilvą

Vis dar atsiranda naivuolių, manačių, kad sveikata ar svoris, nepriklauso nuo mitybos ir viską “nurašo” ant paveldimumo ar amžiaus.

Paveldimumo ir amžiaus negali pakeisti, tačiau savo svorį tikrai gali kontroliuoti, tuo pačiu sumažinti paveldimumo įtaką sveikatai bei išvengti kai kurių ligų.

Užtenka žiūrėti į veidrodį, pasiimk metrą ir pasimatuok liemens apimtį, nes tai yra geras būdas sužinoti ar turi viršsvorį, kuris gali būti pavojingas tavo sveikatai.

Moterys Vyrai

Reikia susirūpinti = 80 cm = 94 cm

Padidėjusi ligų rizika > 80 cm – 88 cm > 94 cm – 102 cm

Didelė ligų rizika > 88 cm > 102 cm


Jei liemens apimtis parodė padidėjusią riziką (žiūrėti lentelę), vadinasi jau turi sukaupęs nemažą kiekį išorinių (matomų) ir visceralinių (vidinių nematomų) riebalų. Ar žinai, kad visceraliniai riebalai padidina širdies-kraujagyslių ligų riziką (infarkto, insulto ir kt.), cukrinio diabeto ir vėžio riziką? Ne per vieną dieną pilvas užauga, ne per vieną dieną ir „nukrenta“.


Kaip greitai numesti riebalus nuo pilvo:


Paslėptas cukrus. Jei cukraus nevalgai ar valgai mažai, o tavo mityboje yra daug „paslėpto“ cukraus, pilvo apimčių nepavyks sumažinti.


Maisto produktuose „paslėptas“ cukrus gali būti nematomas, tačiau jį išduos saldus skonis: ledai, saldainiai, sausainiai, pyragai, saldūs gėrimai, saldūs alkoholiniai gėrimai ir t.t. Jei cukrus labai „paslėptas“, valgytojas nejaučia saldaus skonio: duona, batonas, padažai, kečupai, marinuoti produktai ir t.t.


Dar sunkiau identifikuoti "paslėptą" cukrų, kuris pristatomas kitu pavadinimu: pvz., kukurūzų sirupas, fruktozė, dekstrozė, gliukozė, medus, agavų sirupas, klevų sirupas, invertuotas cukrus, maltozė, melasa, sacharozė ir t.t.


Cukrus yra cukrus ir visiškai nesvarbu ar jis baltas, ar rudas, todėl, jei nori sumažinti pilvo apimtis, skaityk etiketes ir rinkis produktus be cukraus ar su mažesniu cukraus kiekiu.

Etiketėse nurodomas cukraus kiekis produkte gramais: pvz., jei kečupo etiketėje nurodytas cukraus kiekis - 17 g, tai reiškia kad 100 g kečupo yra apie 4 arb.š. cukraus. Cukraus norma per dieną (remiantis Amerikos širdies asociacija): moterims apie 25 g, vyrams apie 37 g. Mažinant svorį, cukraus suvartoti reikia dar mažiau.


Tinkamas pasirinkimas – produktai, kuriuose ne daugiau 5 g/100 g cukraus.Paslėpta druska. Dauguma mano, kad druskos vartojimas – tai druska, kurią užsibarstei gamindamas maistą, ir visiškai nekreipia dėmesio į tai, kad suvartoja daug „paslėptos“ druskos valgydami rūkytus, sūdytus, vytintus, marinuotus ir raugintus maisto produktus.


Daug druskos turi visų rūšių suriai (ypač kietieji ir fermentiniai). Net mineralinis vanduo ir duona gali turėti didelį druskos kiekį.


Jei negamini maisto namuose, dažnai valgai greitą ir perdirbtą maistą: čipsus, sūrius užkandžius, pica, dešreles, virtą dešrą, padažus ir t.t., vadinasi, jos suvartoji per daug.

Druska – neturi kalorijų, tačiau turi didelį poveikį sveikatai. Ji reikalinga raumenų susitraukimui, nerviniams impulsams, skysčių pusiausvyrai palaikyti ir t.t.


Tačiau per didelis druskos kiekis gali padidinti kraujo spaudimą, infarkto ir insulto riziką, ir, žinoma, svorį. Druskos norma - 5 g per dieną. Jei etiketėje nurodyta, kad 100 g produkto yra 1,25 g druskos, tai yra daug.


Tinkamas pasirinkimas: produktai, kuriuose ne daugiau 0.5 - 1.0 g/100 g druskos.Paslėpti riebalai. Jei dažnai valgai pusgaminius, šaldytą, greitą ar labai perdirbtą maistą – tai tavo mityboje yra ne tik „paslėptų“ riebalų, bet ir „paslėpto“ cukraus, ir „paslėptos“ druskos. Riebalai, kaip baltymai ir angliavandeniai, reikalingi organizmui: odai, plaukams, sąnariams, imunitetui, vyriškų ir moteriškų hormonų sintezei ir t.t.


Jie pagerina maisto skonį, tačiau valgant riebalus sotumo jausmas ateina vėliau, dažniausiai tada, kai jau būni persivalgęs. Nesunaudoti riebalai kaupiami, todėl žmogus tunka. Mityboje riebalai turi sudaryti apie 30 proc.


Tinkamas pasirinkimas, produktai, kuriuose ne daugiau nei 7 g/100 g riebalų.


Ar žinai, kad didžioji dalis saldumynų savo sudėtyje, be cukraus, turi apie 50 proc. riebalų? 100 g šv. kiaulienos dešrelių - apie 15 g riebalų; 100 g saliami dešroje – apie 35 g riebalų, 100 g fermentinio sūrio - apie 28 g riebalų ...Kaip greičiau atsikratyti riebalų nuo pilvo:

  1. skaityk maisto produktų etiketes;

  2. sumažink perdirbtų maisto produktų vartojimą;

  3. maistą gamink pats ir kontroliuok suvartojamų riebalų, druskos ir cukraus kiekius.#numestivorio #sumazintipilva #pasleptascukrus #sveikamityba

Recent Posts

See All