top of page
Still Life

Gaukite individualų mitybos planą, kuris tikrai veikia.​
Pirmi rezultatai jau po 7 dienų!

2-Receptas-telefone.png
Mintybos-planavimas-telefone-m.png

Ar datulės tinka svorio metimui?

Sužinokite 3 svarbias priežastis, kodėl datulės yra sveikas pasirinkimas ir tinka svorio metimui bei yra išsigelbėjimas priklausomiems nuo cukraus.


Ar datulės tinka svorio metimui

Datulės - tai didžiausias atradimas ir išsigelbėjimas turintiems priklausomybę cukrui.

Jos yra labai saldžios, nes turi daug cukraus: fruktozės, gliukozės ir sacharozės, tačiau tai natūralus cukrus, kuris gali patenkinti ne tik saldaus skonio poreikį, bet ir aprūpinti organizmą energija.


Datulių glikemijos indeksas (GI) yra žemas arba vidutinis, paprastai svyruoja nuo 43 iki 55. Tai reiškia, kad jos turi santykinai minimalų poveikį cukraus kiekiui kraujyje, lyginant su maisto produktais, kurių GI yra aukštas, pavyzdžiui, balta duona, saldumynai ar gėrimai su pridėtiniu cukrumi.


Dėl žemo GI datulės gali būti tinkamas pasirinkimas siekiant numesti svorio. Jei esate priklausomas nuo saldumynų ir norite dar labiau sušvelninti datulių poveikį cukraus kiekiui kraujyje, derinkite jas su kitais žemo GI maisto produktais, pavyzdžiui, riešutais, sūriu ar jogurtu.


Sveiki maisto produktų deriniai gali padėti subalansuoti cukraus kiekį kraujyje ir suteikti didesnį sotumo jausmą bei padėti išvengti staigių alkio priepuolių ir saldumynų potraukio, kuris gali atsirasti, valgant patiekalus su pridėtiniu cukrumi, kai cukraus kiekis kraujyje labai svyruoja.


Skanus desertas su datulėmis svorio metimui

Datulės yra geras maistinių skaidulų šaltinis, kuris didina sotumo jausmą ir mažina vidurių užkietėjimą.

Skaidulos lėtina virškinimo procesą, todėl valgant datules, maistinės medžiagos patenka į kraują palaipsniui ko pasekoje galite ilgiau jaustis sotesni ir sumažinti bendrą suvartojamų kalorijų kiekį.


Skaidulos esančios datulėse gali užtikrinti reguliarų tuštinimąsi ir užkirsti kelią vidurių užkietėjimui, nes jos suteikia išmatoms tūrio. Išmatos lengviau ir greičiau juda žarnomis. Be to, datulėse yra natūralių cukrų, tokių kaip fruktozė, kuri, vartojant saikingai, gali turėti lengvą vidurius laisvinantį poveikį.


Tačiau neužmirškite, kad skaidulos geriausiai veikia, kai jos derinamos su pakankamu skysčių suvartojimu. Todėl, kad suminkštėtų išmatos ir pagerėtų žarnyno persitaltika, gerkite pakankamai vandens.


Valgydami datules atkreipkite dėmesį į tai, kaip organizmas reaguoja į datules. Jei jaučiate kokį nors neigiamą poveikį, pvz., pilvo pūtimą, sumažinkite suvalgomų datulių kiekį arba padidinkite suvartojamo vandens kiekį. Būkite kantrūs ir nuoseklūs, nes gali prireikti šiek tiek laiko, kol jūsų organizmas prisitaikys prie padidėjusio ląstelienos kiekio suvartojimo.


Mitybos planas svoriui mesti

Datulėse gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų, kurie teigiamai veikia sveikatą ir gali padėti reguliuoti apetitą.

Datulėse randami vitaminai:

 • Vitaminas B6. Šis vitaminas vaidina svarbų vaidmenį organizmo metaboliniuose procesuose, smegenų veikloje ir reikalingas geram imunitetui. Jis taip pat padeda gaminti neuromediatorius ir hemoglobiną.

 • Vitaminas K. Svarbus kraujo krešėjimui ir kaulų sveikatai.

 • Niacinas (vit. B3). Niacinas yra būtinas energijos apykaitai, sveikai odai, virškinimui, nervų sistemai.

Datulėse randami mineralai:

 • Kalis. Datulės yra puikus kalio šaltinis, kuris padeda reguliuoti kraujospūdį, skysčių balansą ir raumenų funkciją.

 • Magnis. Dalyvauja šimtuose biocheminių organizmo reakcijų: energijos gamybos procesuose, palaiko raumenų funkcijas ir kaulų sveikatą.

 • Kalcis. Datulėse nėra tiek daug kalcio kaip pieno produktuose, tačiau ir nedidelis kalcio kiekis randamas datulėse teigiamai veikia kaulų sveikatą ir raumenų funkcijas.

 • Geležis. Datulėse yra nedidelis kiekis geležies, kuri yra būtina deguonies pernešimui kraujyje ir energijos gamybai.


Datulės yra gausu antioksidantų:

 • Flavonoidai. Šie augalų junginiai turi stiprių antioksidacinių savybių ir yra susiję su įvairia nauda sveikatai, įskaitant lėtinių ligų, tokių kaip širdies ligų ir vėžio rizikos mažinimą.

 • Fenolio rūgštis. Datulėse yra įvairių fenolio rūgščių, tokių kaip kavos rūgštis, ferulo rūgštis ir p-kumaro rūgštis, kurios turi antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių.

 • Karotinoidai. Datulėse yra karotenoidų, tokių kaip liuteinas ir zeaksantinas, kurie žinomi dėl savo vaidmens akių sveikatai ir apsaugai nuo su amžiumi susijusia geltonosios dėmės degeneracija.

 • Vitaminas C. Nors datulėse nėra daug vitamino C lyginant su kitais vaisiais, jose esantis nedidelis vit.C kiekis, kuris žinomas kaip stiprus antipkcidantas, palaiko imuninę funkciją ir padeda kovojant su laisvaisiais radikalais.

 • Taninai. Datulėse taip pat yra taninų, kurie turi antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių.


Sužinojote, kad datulės tinka svorio metimui, nes yra natūralus ir sveikas maisto produktas, tačiau jos turi daug kalorijų. Metant svorį reikia išlaikyti kalorijų deficitą ir kontroliuoti porcijos dydį, kad nesuvartotumėte perteklinių kalorijų, nes kitaip svoris nekris.

Vienai porcijai stenkitės suvalgyti nuo vienos iki trijų datulių, priklausomai nuo kalorijų kiekio ir mitybos poreikių.
 • Datulės tinka valgyti užkandžiui vienos ar su riešutais, sūriu, jogurtu.

 • Dėkite datules į kokteilius vietoj saldiklio.

 • Naudokite datules gaminant naminius desertus, pav., pyragus.

 • Įdėkite datulių į naminius energetinius batonėlius ar baltymų rutuliukus, kad galėtumėte sveikai ir patogiai užkąsti.


Valgome sveikiau, Mitybos Planas Be Kalorijų skaičiavimo ir griežto ribojimo. Personalizuoti, Skanūs ir Sveiki receptai svorio metimui ir gerai sveikatai. Receptai 5 ingredientai ir pirkinių sąrašas tik www.emityba.lt platformoje. Užsisakykite dabar!bottom of page