top of page

Mitybos planas: kaip išsirinkti?

Pagrindinis svorio metimo principas: degink daugiau, nei gauni. Visos reklamos, žadančios greitą svorio metimą neskaičiuojant kalorijų - absoliutus melas! Nei "kaprizo" dietos, nei sveika mityba nepadės numesti svorio, jei suvartosite daugiau kalorijų nei galite sudeginti. Taip mus sukūrė gamta.

Mitybos planas: kaip išsirinkti?

Svoris užauga ne per vieną dieną, todėl ne per vieną dieną ir nukrenta. Jei jūsų tikslas numesti svorio, apsišarvokite kantrybe ir pradėkite veikti. Šiuolaikinėje rinkoje galima rasti įvairiausių mitybos planų svoriui mažinti, tačiau ne specialistui sunku išsirinkti tinkamą.


Kaip išsirinkti:

Mitybos plane, kalorijos turi būti apskaičiuotos individualiai JUMS!


Žmonės, turintys viršsvorį, dažnai sako, kad nieko nevalgo, o "svoris auga iš oro". Taip yra todėl, kad jie net neįsivaizduoja, kiek suvartoja kalorijų ir kokio dydžio turi būti porcija. Nežinant kalorijų, neįmanoma apskaičiuoti porcijos dydžio. Neskaičiuojant kalorijų, greičiausiai suvalgysite per mažai, todėl badausite ir greitai mesite tokį mitybos planą. Jei suvartosite per daug kalorijų, svoris nekris.


Kalorijas galite skaičiuoti patys, jei turite žinių ir laiko, arba nusipirkti mitybos planą, kur jau viskas suskaičiuota: bendras suvartojamų kalorijų skaičius per dieną ir kiekvienos maisto porcijos kalorijų skaičius. Mitybos plano privalumas yra tai, kad už jus viską apskaičiuoja specialistas, nereikia skaičiuoti pačiam, todėl nėra rizikos apsirikti. Tačiau, prieš perkant mitybos planą, pasidomėkite, ar specialistas turi mitybos krypties išsilavinimą.


Metant svorį, moterys turi gauti ne mažiau 1200 kcal, o vyrai - ne mažiau 1700 kcal. Individualus kalorijų poreikis skaičiuojamas ir mitybos planas, turi būti sudaromas tik pagal individualius duomenis: ūgį, svorį, amžių ir fizinį aktyvumą.


Sužinokite, kiek JUMS reikia suvartoti kalorijų metant svorį KALORIJŲ SKAIČIUOKLĖ


Gali susidaryti nuomonė, kad skaičiuojant kalorijas, galima valgyti bet ką. Teoriškai, taip, o praktiškai:

Jei valgysite šlamštą, tai jūsų kūnas bus sudarytas iš šlamšto.

Rinktis jums...


Fiziologiškai, svorio mažinimas - tai stresas organizmui. Kuo mažiau streso, tuo geresnis rezultatas. Jei kalorijas reikia mažinti, tai balansą ir įvairumą būtina išlaikyti. Subalansuotas ir įvairus maistas padės suformuoti teisingus mitybos įpročius, kurių galima laikytis visą gyvenimą.


Mitybos planas turi būti subalansuotas


Lengviausia laikytis subalansuoto mitybos plano. Tai reiškia, kad su maistu gaunamos visos maistinės medžiagos: baltymai, riebalai, angliavandeniai bei vitaminai ir mineralai. Jei mitybos plane nėra kurios nors maistinės medžiagos - mitybos planas yra nesubalansuotas, trumpalaikis, net žalingas.


Mitybos planas turi būti įvairus

Nesubalansuotas mitybos planas neformuoja mitybos įpročių. Pvz., kaprizo dietos (keto, atkinso, kiaušinių...) - trumpalaikės ir neformuoja mitybos įpročių, nes trūksta ar visiškai nėra - angliavandenių. Po tokios dietos, nebežinosite ką valgyti ir grįšite prie senų mitybos įpročių, svoris greitai ataugs atgal, greičiausiai, su kaupu, nes organizmo pusiausvyra (homeostazė) buvo sutrikdyta.www.emityba.lt - tai ne dieta, o sveikos mitybos planas! Baltymų, riebalų ir angliavandenių proporcijos keičiasi, nesikeičiant kaloražui, todėl nėra pripratimo prie mitybos plano.
Mitybos planas turi būti įvairus

Dažnai manoma, kad metant svorį, reikės valgyti neįvairų ir neskanų maistą. Tokia nuomonė atėjo iš sportininkų pasaulio, kurie ruošdamiesi varžyboms ir ryškindami raumenis dažniausiai valgo neįvairų, baltyminį ir virtą maistą. Nemaišykite savęs su sportininkais, kurie siekia varžybinio rezultato. Sportininkai - tai kalorijų deginimo mašinos, turinčios geležinę valią! Jų dieta trunka tik 2-3 mėnesius, po kurių dažniausiai prasideda įvairaus maisto valgymas. Jei nesate sportininkas, kuris ruošiasi varžyboms, užmirškite griežtas dietas!


Ar vienos savaitės mitybos planas gali užtikrinti maisto įvairumą? Žinoma, kad ne. Todėl neleiskite pinigų be reikalo. Mitybos plane turi būti kuo įvairesnių patiekalų ir ingredientų, kad galėtumėte rinktis patiekalus pagal savo norus ir dalyvauti savo valgiaraščio planavime, nes kiekvieną rytą valgyti tą pačią košę greitai atsibos. Todėl, jei nebus kitų pasirinkimų, kuo galima pakeisti atsibodusią košę, mitybos planą labai greitai padėsite į stalčių.

Įvairumas - tai ne kuo daugiau ingredientų recepte, o kuo daugiau receptų su įvairiais ingredientais!

Jei patiekalui pagaminti reikia naudoti daug ingredientų, tame tarpe ir nežinomų, o gaminimas atima daug laiko, kurio ir taip nuolat trūksta, mitybos planas pradeda varginti ir labai greitai padedamas į šalį. Todėl, prieš perkant mitybos planą, pasidomėkite, kiek ingredientų sudaro patiekalą.


www.emityba.lt - mitybos plane 1000 įvairių receptų! Receptai - tik 5 ingredientai!


Įvairumas apima ir įvairius maisto gaminimo būdus. Dar plačiai paplitusi nuomonė, kad metant svorį reikės valgyti tik virtą bedruskį ir neskanų maistą. Sveikas žmogus, norintis numesti svorio, gali naudoti įvairius patiekalų ruošimo būdus: patiekalus ruoštus ir garuose, ir orkaitėje, trumpai keptus keptuvėje ar grilyje. Tačiau, reikia pabrėžti, kad dideliame kiekyje riebalų gruzdintas ar apdegęs maistas netinka nei sveikam, nei sergančiam.


www.emityba.lt - tą patį patiekalą galima pagaminti keliais būdais: kepti keptuvėje ar orkaitėje, ruošti garuose ar virti ir t.t.


Mitybos planas turi būti lankstus ir turėti tęstinumą

Lankstus mitybos planas padės greičiau pasiekti ir išlaikyti rezultatą. Lankstumas - tai galimybė perskaičiuoti kalorijų poreikį, o tai ypač svarbu, kai pasikeičia kūno svoris, fizinis aktyvumas ir tikslas. Kalorijas geriausiai perskaičiuoti vieną kartą per mėnesį. Be to, lankstus mitybos planas turi tęstinumą. Tai reiškia, kad tokio mitybos plano galima laikytis visą gyvenimą.


Norite valgyti sveikiau ir numesti svorio? Pasiekite savo Svajonę! Užpildykite Kalorijų skaičiuoklę ir rinkitės geriausią mitybos planą savo tikslui pasiekti.


bottom of page