top of page

Sužinok, kodėl sustojo ir nebekrenta svoris

Kaip taisyklė, pradėjus laikytis dietos, svoris greitai krenta pirmas dvi savaites, vėliau kritimas sulėtėja arba visai sustoja, nepriklausomai nuo to, kad laikaisi visų rekomendacijų, sportuoji ir nesukčiauji. Žinoma, pirmieji rezultatai tave įkvėpė! Pradedi manyti, kad svoris ir toliau mažės pastoviu greičiu. Tačiau jis ima ir sustoja... Kodėl taip vyksta, kaip nepasiduoti ir pasiekti rezultatą?

Sustojo ir nebekrenta svoris?

Svorio kritimas sustoja dėl adaptacijos

Kai svoris nustoja kritęs, dažniausiai pradedi nervintis ir abejoti ar viską darai teisingai, gal per daug valgai ir per mažai sportuoji, o gal kažkas netinka. Tačiau turi suprasti vieną paprastą dalyką, kad mesti svorį, tai ne tas pats, kas čiuožti rogutėmis nuo kalno. Svoris mažėja laipsniškai: šiek tiek žemyn ir pauzė (organizmo adaptacija!), vėl žemyn ir adaptacija...


Svoris negali nuolat kristi po 1 kg ar 500 g kas savaitę. Juo labiau turint nedidelį viršsvorį. Jei taip nutiktų, tavo kūnas visiškai subliukštų, sudribtų oda, nusileistų vidaus organai ir pradėtų šlubuoti sveikata. Organizmas - tai stabili sistema, kuri visada stengiasi išlaikyti homeostazę (pusiausvyrą) ir labai jautriai reaguoja į bet kokius pokyčius, tame tarpe ir į svorio metimą. Dėl šios priežasties, svorio kritimo sustojimą galima pavadinti visiškai normalia organizmo reakcija, kuri būtina, organizmo persitvarkymui ir prisitaikymui (adaptacijai) prie naujų sąlygų.


Kiek laiko užtruks organizmo adaptacija priklauso nuo kiekvieno organizmo individualių savybių, tačiau neužmiršk, kad net sustojus svorio kritimui apimtys mažėja. Todėl, prieš metant svorį, reikia užfiksuoti ne tik svarstyklių parodymus, bet ir išsimatuoti apimtis. Dar geriau jei pasidarysi nuotraukas.


Adaptacijos laikotarpiu nepradėk daryti klaidų:

  • nemažink kalorijų;

  • nepersitreniruok;

  • nedaryk cheat day ar cheat meal day;

  • nedaryk iškrovų ar kokių nors organizmo valymų.

Svorio kritimą gali blokuoti emocinis stresas

Jei nuolat jauti įtampą dėl siekiamo rezultato ir jaudinies, organizmas išskirs streso hormoną kortizolį, kuris trukdys deginti riebalus. Dar blogiau, jis padidins apetitą, norėsis riebaus ir saldaus maisto. Yra tik viena išeitis - nusiramink ir nenukrypk nuo savo plano!

Jei jautriai reaguoji į svarstyklių parodymus ir nervinies dėl kiekvieno skaičiuko, tai sverkis vieną kartą per savaitę, o ne tris kartus per dieną.

Šiandien gali nukristi 300 g svorio, rytoj - 700 g, o poryt jis gali padidėti 100 gramų... Tai visiškai normalu! Suprask, svoris ne per vieną dieną užaugo, ne per vieną dieną nukris...

Atsipalaiduok!

Mažiau streso padės metant svorį.

Svorio kritimą gali stabdyti fizinis stresas

Klaidinga nuomonė: kad ženkliai padidinus fizinį aktyvumą ir sportuojant šešias dienas per savaitę, svoris vėl pajudės žemyn. Organizmas neturėtų suvokti fizinio aktyvumo kaip "kovos su svoriu". Fizinis aktyvumas turėtų būti vidutinis ir malonus. Priešingu atveju, hormonai, blokuojantys svorio metimą, bus įtraukti kaip apsauga.


Tačiau teisingos treniruotės gali padėti išjudinti svorį iš mirties taško, tereikia pakeisti treniruočių sistemą. Išbandyk zigzagines treniruotes:

  • 10 min kardio + 10 min su treniruokliais;

  • 10 min kardio + 10 min pilvo presas;

  • 10 min kardio + 10 min tempimo pratimai;


Svorio kritimą gali stabdyti adaptacija mitybai

Valgant kasdien vienodą kiekį baltymų, riebalų ir angliavandenių, organizmas adaptuojasi, todėl reikėtų dažniau perskaičiuoti ne kalorijas, o maistines medžiagas: baltymus, riebalus ir angliavandenius. Tai - zigzaginis mitybos planas.


Individualus mitybos planas platformoje - zigzaginis. Maistinės medžiagos perskaičiuojamos nemokamai.


Dėmesio moterys!

Dar viena priežastis, dėl kurios svorio kritimas sustoja ir su kuria susiduria būtent moterys - tai mėnesinių ciklas. Svoris krenta dvi savaites, po stovi vietoje dvi savaites, per kurias reikia stengtis nepriaugti svorio! Šiuo metu visiškai netinka nei cheat meal day, nei cheat day. Padidinus suvartojamų kalorijų kiekį, svoris gali greitai grįžti atgal, ko pasekoje stipriai sumažės motyvacija keistis. Tačiau prasidėjus ciklo pradžiai, dažniausiai svoris pajuda žemyn. Tokia jau yra moters fiziologija.


Dėmesio vyrai!

Dažniausia priežastis, kodėl sustoja svorio kritimas vyrams, tai raumenų masės padidėjimas. Teisinga mityba ir reguliarios treniruotės, ypač su svarmenimis, aktyvina testosteroną ir baltymų sintezę raumenyse, todėl padidėja raumenų masė. Raumenys sunkesni už riebalus, todėl svarstyklių parodymai stovi vietoje, o kartais net pakyla į viršų. Tačiau apimtys mažėja. Kuo daugiau raumenų, tuo daugiau riebalų sudeginsi!


Rekomendacija: prieš pradedant mesti svorį, reikėtų pasidaryti kūno masės analizę specialiomis svarstyklėmis, kurios parodo raumenų masę, riebalų procentą ir t.t. Nebereikės spėlioti ar krenta riebalai, ar ne.

Zigzaginė mityba ir zigzaginės treniruotės - tai pirma pagalba norint išjudinti svorį iš mirties taško.

Norite valgyti sveikiau ir numesti svorio? Pasiekite savo Svajonę! Užpildykite Kalorijų skaičiuoklę ir rinkitės geriausią mitybos planą savo tikslui pasiekti.


bottom of page