top of page
Still Life

Gaukite individualų mitybos planą, kuris tikrai veikia.​
Pirmi rezultatai jau po 7 dienų!

2-Receptas-telefone.png
Mintybos-planavimas-telefone-m.png

Kodėl reikia gerti vandenį metant svorį

Viena iš priežasčių, kodėl nesiseka numesti svorio, gali būti vandens trūkumas. Sužinokite, kodėl reikia gerti vandenį metant svorį ir pasiekite savo tikslą.


Kodėl reikia gerti vandenį metant svorį

Siekdami numesti svorio, žmonės dažnai sutelkia dėmesį į mitybą ir treniruotes, tačiau neskiria pakankamai dėmesio tinkamai hidratacijai, kuri atlieka vieną iš svarbiausių vaidmenų metant svorį. Nors, dažniausiai, suprantama, kad vanduo yra būtinas bendrai sveikatai, jo reikšmė svorio metimui dažnai neįvertinama.


Kodėl reikia gerti vandenį metant svorį

Slopina apetitą.

Vienas iš labiausiai nepastebimų gryno vandens privalumų - tai gebėjimas slopinti apetitą. Tyrimai rodo, kad vandens vartojimas prieš valgį gali padidinti sotumo jausmą, sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį valgio metu ir padėti numesti svorio.


Skatina medžiagų apykaitą.

Norint palaikyti optimalią medžiagų apykaitą, labai svarbu išlaikyti tinkamą hidrataciją. Dehidratacija gali sulėtinti medžiagų apykaitą, todėl tampa sunkiau efektyviai deginti kalorijas. Gerdami pakankamai gryno vandens, galite palaikyti sveiką medžiagų apykaitą ir pagerinti savo kūno gebėjimą deginti riebalus.


Skatina detoksikaciją.

Vanduo atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį šalinant toksinus ir atliekas iš organizmo. Tinkama hidratacija palaiko inkstų ir kepenų – pirminių organizmo detoksikacijos organų – funkciją. Užtikrindami tinkamą hidrataciją, galite pagerinti natūralius organizmo detoksikacijos procesus, o tai būtina norint numesti svorio ir bendrai sveikatai.


Reikalingas efektyviai fizinei veiklai ir treniruotėms.

Norint maksimaliai padidinti treniruočių efektyvumą ir atsigavimo periodą, būtina tinkama hidratacija. Kai esate gerai hidratuotas, galite išlaikyti ištvermę, jėgą ir susikaupimą treniruočių metu, todėl efektyviau deginate kalorijas ir auginate raumenis. Be to, tinkama hidratacija padeda išvengti su dehidratacija susijusio nuovargio ir mėšlungio, todėl treniruotės metu galite siekti geresnių rezultatų ir būti labiau motyvuoti


Pagerina riebalų skaidymą.

Tyrimai rodo, kad hidratacija gali pagerinti riebalų apykaitą ir užvesti riebalų skaidymo procesą, kurio metu organizmas skaido riebalus, kad gautų energiją. Gerdami pakankamai vandens, galėsite lengviau deginti sukauptus riebalus ir numesti svorio.


Sumažina vandens susilaikymą.

Paradoksalu, bet dehidratacija gali sukelti vandens susilaikymą, nes organizmas sulaiko vandenį reaguodamas į jo trūkumą. Palaikydami tinkamą hidratacijos lygį, galite padėti išvengti vandens susilaikymo ir pilvo pūtimo, todėl atrodysite lieknesni ir ryškesni.


Palaiko hormonų pusiausvyrą.

Tinkama hidratacija yra būtina norint palaikyti hormonų pusiausvyrą, kuri atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant apetitą, medžiagų apykaitą ir riebalų kaupimąsi. Gerdami pakankamai vandens, užtikrinsite, kad jūsų hormonai veiktų optimaliai, palengvėtų svorio metimas ir pagerėtų bendra savijauta.


Grynas vanduo neturi kalorijų.

Skirtingai nuo saldžių gėrimų, tokių kaip saldūs gazuoti gėrimai ir sultys, vanduo yra be kalorijų ir be priedų, todėl jis yra idealus pasirinkimas malšinti troškulį, nepadidinant suvartojamų nereikalingų kalorijų. Kaloringus gėrimus pakeisdami vandeniu, galite sumažinti bendrą suvartojamų kalorijų kiekį ir sėkmingai mesti svorį.


Gerina virškinimą.

Vanduo yra būtinas tinkamam virškinimui ir maistinių medžiagų įsisavinimui. Vanduo padeda suminkštinti išmatas ir užkirsti kelią vidurių užkietėjimui, skatina reguliarų tuštinimąsi ir palaiko sveiką virškinimo sistemą. Be to, esant optimaliam virškinimui, jūs geriau pasisavinate gaunamas maistines medžiagas iš maisto, kas labai svarbu metant svorį ir gerai sveikatai.

Skysčiai ir grynas vanduo - tai ne tas pats!

Sveikam suaugusiam žmogui per parą rekomenduojama išgerti apie 2 - 3 litrus skysčių, didžiąją jų dalį turi sudaryti grynas Vanduo. Metantys svorį dažnai mano, kad gauna pakankamai vandens su vaisiais, daržovėmis, sriuba ar kitu maistu, kad pienas, jogurtas ir kefyras atstoja vandenį. 


Tai ne grynas Vanduo, o skysčiai, kurie turi: 

  • maistinę vertę: baltymų, riebalų, angliavandenių;

  • kalorijų; 

  • kava ir arbata turi specifinį poveikį organizmui: gali padidinti kraujospūdį, sukelti viduriavimą, padidėjusį šlapinimąsi ar prakaitavimą. 

Metant svorį reikia atsiminti, kad vanduo, suprantamas, kaip grynas Vanduo be jokių priedų.

Jei Jūsų ūgis - 1.65 m, tai išgerkite 1 litrą 650 ml vandens. Tačiau, jei aktyviai sportuojate, dirbate fizinį darbą, lauke karšta ir gausiai prakaituojate, gerkite gryno Vandens daugiau. Neturite jausti troškulio!


Metant svorį, dažnai nekreipiamas dėmesys į gėrimų vartojimą, todėl viršijamas suvartojamų kalorijų kiekis, ko pasekoje nekrenta svoris. Gėrimai saldinti cukrumi, pienas, vaisių ir daržovių sultys, alkoholiniai gėrimai, kava ir arbata su priedais turi kalorijų. Vanduo kalorijų neturi. 

Metant svorį reikia gerti gryną vandenį be kalorijų
Gėrimai ženkliai prisideda prie bendro skysčių, maistinių medžiagų ir kalorijų sunaudojimo.

Jie gali sudaryti apie 20 proc. nuo bendro kalorijų suvartojimo. Tačiau renkantis gėrimus, svarbu atsižvelgti į jų kaloringumą ir gaunamas maistines medžiagas. Metant svorį rinkitės gėrimus be kalorijų arba gėrimus iš kurių gausite naudingų maistinių medžiagų, pav., liesas ar mažo riebumo pienas, jogurtas, kefyras, pasukos ir 100 proc. sultys be priedų. 


Kai kuriuose gėrimuose, pav., piene, kefyre, vaisių ir daržovių sultyse, be kalorijų yra svarbių maistinių medžiagų, tokių kaip kalcis, kalis ir vitaminas D, kurios reikalingos organizmui, todėl metant svorį, turėtų būti įskaičiuojamos į bendrą suvartojamų kalorijų kiekį.


Saldinti gėrimai, pav., gaivieji, sportiniai ir vaisių gėrimai, gali padidinti bendrą suvartojamų kalorijų kiekį. Todėl jų vartojimas neturi viršyti bendro suvartojamo kalorijų kiekio. Geriant kavą ir arbatą, reikia atsižvelgti į kalorijas gaunamas iš grietinėlės, pieno, cukraus bei kitų priedų.

    

  • gerkite gryną Vandenį, nes jis pagreitina medžiagų apykaitą; 

 

  • grynas vanduo kontroliuoja apetitą ir sumažina persivalgymo riziką: 20-30 minučių prieš valgį išgerkite 1-2 stiklines vandens;

   

  • vanduo reikalingas virškinimo fermentų aktyvumui, todėl norėdami pagerinti virškinimą ir išvengti vidurių užkietėjimo, gerkite pakankamai vandens;

 

  • smegenys - jautriausias vandens trūkumui organas, todėl, jei patiriate stresą, įtemptai mokotės, trūksta miego, vietoj saldumynų išgerkite gryno Vandens.


Apibendrinant galima teigti, kad norint numesti svorio ir palaikyti gerą sveikatą, būtina tinkama organizmo hidratacija. Gerdami pakankamai gryno vandens, galite sumažinti apetitą, pagerinti ir pagreitinti medžiagų apykaitą, palaikyti detoksikaciją, pagerinti pratimų efektyvumą ir užvesti riebalų deginimą.


Mitybos planas svoriui mesti

bottom of page