Sužinokite 3 priežastis, kodėl praleisdami pusryčius darote didelę klaidą, kuri gali paveikti jūsų medžiagų apykaitą, sukelti stresą ir depresiją.
Pusryčiai – tai pirmas valgymas, nuo kurio prasideda diena. Tačiau dalis žmonių juos praleidžia. Žinoma, jei gausiai vakarieniavote ar persivalgėte, prieš miegą, tai pusryčių greičiausiai nevalgysite, nes dar nesuvirškinta vakarienė.
Pusryčius dažniausiai praleidžia tie žmonės, kurie neturi šio mitybos įpročio, kuris turėjo susiformuoti dar vaikystėje. Dar įdomiau, kai pusryčių atsisakoma todėl, kad sutaupyti daugiau kalorijų ir greičiau numesti svorį.
3 priežastys, kodėl reikia valgyti pusryčius
Pirma priežastis.
Pusryčiai padeda kontroliuoti alkį ir išvengti persivalgymo.
Daugelis mokslinių tyrimų įrodė, kad žmonės, kurie nevalgo pusryčių, turi didesnę tikimybę priaugti antsvorio arba nutukti. Taip atsitinka todėl, kad praleidus pusryčius nebekontroliuojamas alkis, kuris iššaukia persivalgymą bet kuriuo paros metu, o dažniausiai vakare. Vakare valgomas saldus ir daug riebalų turintis maistas nuo kurio labai greitai auga papildomi kilogramai.
Dar blogiau, jei pusryčių nevalgo tėvai, tai pusryčių nevalgo ir vaikai. Ankstyvame amžiuje formuojasi neteisingi valgymo įpročiai, kurie didina vaikų ir paauglių nutukimą.
Įdomus faktas: jei liesas žmogus nevalgo pusryčių, jis kontroliuoja alkį ir nepersivalgo. Jei pusryčius praleido žmogus turintis viršsvorio, jis nekontroliuoja alkio ir persivalgo.
Antra priežastis.
Pusryčiai sumažina tikimybę susirgti depresija, lengvina depresijos simptomus ir mažina emocinį valgymą.
Nevalgantys pusryčių turi didesnę tikimybę susirgti depresija, turi ryškesnius depresijos simptomus ir yra emociniai valgytojai, t.y. valgo ne dėl alkio, o dėl nekontroliuojamų emocijų. Kodėl taip atsitinka?
žmogus visą naktį badavo, o badas organizmui sukelia stresą, kurio metu išsiskiria streso hormonai;
vienas iš jų – tai kortizolis;
kortizolio kiekis kraujyje yra aukščiausias ryte;
kortizolį sumažina gliukozė, todėl, jei praleisite pusryčius arba pusryčiams valgysite tik baltymus su daržovėmis, nesumažinsite kortizolio kiekio, vadinasi, ir streso;
lėtinis stresas - tai įvairiausių ligų, tame tarpe ir depresijos, rizikos faktorius;
valgykite pusryčius, kuriuose yra angliavandenių, nes gliukozė, kurią gausite iš angliavandenių sumažins kortizolio kiekį, vadinasi, ir stresą;
geriausias pasirinkimas - sudėtiniai agliavandeniai: košė, duona, trapučiai ir t.t.;
sudėtinius angliavandenius derinkite su baltymais ir daržovėmis, nes sotumo jausmas išliks ilgesnį laiką;
per pusryčius venkite gryno cukraus!
Mitas: kad negalima valgyti angliavandenių kartu su baltymais, nes tai sukelia rūgimą ar pūvimą skrandyje.
Atsakymas: nei rūgimas, nei pūvimas neįmanomas skrandyje, nes skrandžio pH yra labai žemas, todėl ten negyvena bakterijos, kurios sukelia rūgimą ar pūvimą.
Trečia priežastis.
Pusryčiai greitina medžiagų apykaitą, padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir akmenų susidarymo tulžies pūslėje.
Po nakties miego, tulžies pūslėje susikaupia tulžis, nes naktį nevalgei ir ji neišsituštino. Jei nevalgysite pusryčių turėsite tulžies sąstovį, ko pasekoje gali susiformuoti akmenys. Valgant pusryčius išsiskiria tulžis ir virškinimo fermentai, kurie aktyvina žarnų peristaltiką, vadinasi, ir maisto slinkimą žarnomis.
Vidutiniškai 30 minučių po pusryčių eisite į tualetą. Žmonės, kurie nevalgo pusryčių, dažnai skundžiasi chronišku vidurių užkietėjimu.
Jei gersite per pusryčius kavą, pagreitinsite savo medžiagų apykaitą ir išvengsite akmenų susidarymo tulžies puslėje, nes kava skatina tulžies išsiskyrimą.
Praktika rodo, kad nevalgantys pusryčių ilgą laiką, nebeturi tulžies pūslės, nes joje susikaupia akmenų, ko pasekoje tenka pašalinti organą.
Individualus mitybos planas: Registruotis dabar
Valgykite skaniai ir lieknėkite be streso!