top of page

Mitybos planas: kaip išsirinkti?

Pagrindinis svorio metimo principas: degink daugiau, nei gauni. Visos reklamos, žadančios greitą svorio metimą neskaičiuojant kalorijų - absoliutus melas! Nei "kaprizo" dietos, nei sveika mityba nepadės numesti svorio, jei suvartosi daugiau kalorijų nei gali sudeginti. Taip mus sukūrė gamta.

Mitybos planas: kaip išsirinkti?

Svoris užauga ne per vieną dieną, todėl ne per vieną dieną ir nukrenta. Jei tavo tikslas numesti svorio, apsišarvok kantrybe ir pradėk veikti. Šiuolaikinėje rinkoje galima rasti įvairiausių mitybos planų svoriui mažinti, tačiau ne specialistui sunku išsirinkti tinkamą.


Kaip išsirinkti:

Mitybos plane, kalorijos turi būti apskaičiuotos individualiai TAU


Kalorijas nemokamai skaičiuok - Čia, Kalorijų skaičiuoklė


Žmonės, turintys viršsvorį, dažnai sako, kad nieko nevalgo, o "svoris auga iš oro". Taip yra todėl, kad jie net neįsivaizduoja, kiek suvartoja kalorijų ir kokio dydžio turi būti porcija. Nežinant kalorijų, neįmanoma apskaičiuoti porcijos dydžio. Neskaičiuojant kalorijų, greičiausiai suvalgysi per mažai, todėl badausi ir greitai mesi tokį mitybos planą. Jei suvartosi per daug kalorijų, svoris nekris.


Kalorijas gali skaičiuoti pats, jei turi žinių ir laiko, arba nusipirkti mitybos planą, kur jau viskas suskaičiuota: bendras suvartojamų kalorijų skaičius per dieną ir kiekvienos maisto porcijos kalorijų skaičius. Mitybos plano privalumas yra tai, kad už tave viską apskaičiuoja specialistas, nereikia skaičiuoti pačiam, todėl nėra rizikos apsirikti. Tačiau, prieš perkant mitybos planą, pasidomėk, ar specialistas turi mitybos krypties išsilavinimą.


Metant svorį, moterys turi gauti ne mažiau 1200 kcal, o vyrai - ne mažiau 1700 kcal. Tačiau individualus kalorijų poreikis skaičiuojamas ir mitybos planas, turi būti sudaromas tik pagal individualius duomenis: ūgį, svorį, amžių ir fizinį aktyvumą.


Sužinok, kiek suvartoti TAU kalorijų metant svorį KALORIJŲ SKAIČIUOKLĖ


Gali susidaryti nuomonė, kad skaičiuojant kalorijas, galima valgyti bet ką. Teoriškai, taip, o praktiškai:

Jei valgysi šlamštą, tai tavo kūnas bus sudarytas iš šlamšto.

Rinktis tau...


Fiziologiškai, svorio mažinimas - tai stresas organizmui. Kuo mažiau streso, tuo geresnis rezultatas. Jei kalorijas reikia mažinti, tai balansą ir įvairumą būtina išlaikyti. Subalansuotas ir įvairus maistas padės suformuoti teisingus mitybos įpročius, kurių galima laikytis visą gyvenimą.


Mitybos planas turi būti subalansuotas


Lengviausiai laikytis subalansuoto mitybos plano. Tai reiškia, kad su maistu gaunamos visos maistinės medžiagos: baltymai, riebalai, angliavandeniai bei vitaminai ir mineralai. Jei mitybos plane nėra kurios nors maistinės medžiagos - mitybos planas yra nesubalansuotas, trumpalaikis, net žalingas.


Mitybos planas turi būti įvairus

Nesubalansuotas mitybos planas neformuoja mitybos įpročių. Pvz., kaprizo dietos (keto, atkinso, kiaušinių...) - trumpalaikės ir neformuoja mitybos įpročių, nes trūksta ar visiškai nėra - angliavandenių. Po tokios dietos, nebežinosi ką valgyti ir grįši prie senų mitybos įpročių, svoris greitai ataugs atgal, greičiausiai, su kaupu, nes organizmo pusiausvyra (homeostazė) buvo sutrikdyta.www.emityba.lt - tai ne dieta, o sveikos mitybos planas! Baltymų, riebalų ir angliavandenių proporcijos keičiasi, nesikeičiant kaloražui, todėl nėra pripratimo prie mitybos plano.
Mitybos planas turi būti įvairus


Dažnai manoma, kad metant svorį, reikės valgyti neįvairų ir neskanų maistą. Tokia nuomonė atėjo iš sportininkų pasaulio, kurie ruošdamiesi varžyboms ir ryškindami raumenis dažniausiai valgo neįvairų, baltyminį ir virtą maistą. Nemaišyk savęs su sportininkais, kurie siekia varžybinio rezultato. Sportininkai - tai kalorijų deginimo mašinos, turinčios geležinę valią! Jų dieta trunka tik 2-3 mėnesius, po kurių dažniausiai prasideda įvairaus maisto valgymas. Jei nesi sportininkas, kuris ruošiasi varžyboms, užmiršk griežtas dietas!


Ar vienos savaitės mitybos planas gali užtikrinti maisto įvairumą? Žinoma, kad ne. Todėl neleisk pinigų be reikalo. Mitybos plane turi būti kuo įvairesnių patiekalų ir ingredientų, kad galėtum rinktis patiekalus pagal savo norus ir dalyvauti savo valgiaraščio planavime, nes kiekvieną rytą valgyti tą pačią košę greitai atsibos. Todėl, jei nebus kitų pasirinkimų, kuo galima pakeisti atsibodusią košę, mitybos planą labai greitai padėsi į stalčių.

Įvairumas - tai ne kuo daugiau ingredientų recepte, o kuo daugiau receptų su įvairiais ingredientais!

Jei patiekalui pagaminti reikia naudoti daug ingredientų, tame tarpe ir nežinomų, o gaminimas atima daug laiko, kurio ir taip nuolat trūksta, mitybos planas pradeda varginti ir labai greitai padedamas į šalį. Todėl, prieš perkant mitybos planą, pasidomėk, kiek ingredientų sudaro patiekalą.


www.emityba.lt - mitybos plane 1000 įvairių receptų! Receptai - tik 5 ingredientai!


Įvairumas apima ir įvairius maisto gaminimo būdus. Dar plačiai paplitusi nuomonė, kad metant svorį reikės valgyti tik virtą bedruskį ir neskanų maistą. Sveikas žmogus, norintis numesti svorio, gali naudoti įvairius patiekalų ruošimo būdus: patiekalus ruoštus ir garuose, ir orkaitėje, trumpai keptus keptuvėje ar grilyje. Tačiau, reikia pabrėžti, kad dideliame kiekyje riebalų gruzdintas ar apdegęs maistas netinka nei sveikam, nei sergančiam.


www.emityba.lt - tą patį patiekalą galima pagaminti keliais būdais: kepti keptuvėje ar orkaitėje, ruošti garuose ar virti ir t.t.


Mitybos planas turi būti lankstus ir turėti tęstinumą


Lankstus mitybos planas padės greičiau pasiekti ir išlaikyti rezultatą. Lankstumas - tai galimybė perskaičiuoti kalorijų poreikį, o tai ypač svarbu, kai pasikeičia kūno svoris, fizinis aktyvumas ir tikslas. Kalorijas geriausiai perskaičiuoti vieną kartą per mėnesį. Be to, lankstus mitybos planas turi tęstinumą. Tai reiškia, kad tokio mitybos plano galima laikytis visą gyvenimą.


Mitybos planas - Planuok savo mitybą

#sveikamityba #mitybosplanas #kalorijos

bottom of page