top of page

Kalakutiena su morkomis ir imbieru

Updated: Oct 3, 2021

Kalakuto krūtinėlę ar filė neretai renkasi norintys numesti svorį. Kalakutiena dažnai įtraukiama į mitybos planą, nes tai - sveika, skani ir maistinga mėsa. Tačiau valgant per dažnai, net sveikas ir skanus produktas gali atsibosti. Metant svorį, svarbu, valgyti skaniai paruoštą maistą, nes valgant tik virtą mėsą, mitybos plano nesilaikysite ilgai.

Kalakutiena - tai baltymų šaltinis, kuris suteikia sotumo, o tai ypač svarbu metant svorį. Metant svorį, baltymai padeda išsaugoti raumenų masę, tačiau reikia neužmiršti sportuoti.


Gaminant patiekalus su aštriais priedais (kaip šiuo atveju su imbieru), dažnai naudojamas cukrus ar medus, tam, kad sušvelninti patiekalo aštrumą. Tačiau medus ir cukrus - tai pridėtiniai cukrūs, kurie visiškai nereikalingi metant svorį. Be to, medus pakeičia patiekalo skonį. Todėl šitame recepte aš naudojau morkas: jos suteikė patiekalui saldumo ir sušvelnino imbiero aštrumą. Patiekalas tapo pikantiško skonio.


Patiekalus su imbieru, geriau rinktis per pietus, nes vakarienei gali būti per aštru. Imbieras netinka žmonėms, turintiems virškinimo trakto ligų: sergantiems gastritu, divertikulitu, kolitu ir enterokolitu, skrandžio opomis, kepenų ir kasos ligomis.


Neretai iškyla klausimas: tai kiek gi imbiero reikėtų įdėti į patiekalą, kad nebūtų per aštru? Manau, kad tai viskas bandymų keliu. Vieni mėgsta aštriau, kiti ne, todėl eksperimentuokite. Recepte nurodžiau imbiero kiekį, tačiau tai tik mano skoniui.


Reikės (vidutiniškai porcijai):

  1. Kalakuto krūtinėlės (150 g);

  2. Morkų (120 g);

  3. Imbiero šaknies (šviežios apie 25 g);

  4. Alyvuogių aliejaus (10 g);


Gaminimas aiškus ir paprastas:

  1. Kalakuto krūtinėlę, morkas ir imbierą supjausčiau kubeliais (imbierą mažais kubeliais).

  2. Keptuvėje vidutiniškai įkaitinau aliejų ir sudėjau imbierą. Šiek tiek apkepiau ir sudėjau kalakutieną.

  3. Baigiant kepti mėsai, sudėjau morkas ir kepiau maišant, kol morkos šiek tiek suminkštėjo, bet nesutižo. Pasūdžiau pačioje pabaigoje.

  4. Patiekiau su duona (tačiau galite rinktis su kuo valgyti patiekalą).

Kadangi receptas iš mitybos plano, ingredientai skaičiuojami individualiai, todėl užsisakę mitybos planą, tiksliai žinosite, kokio dydžio turi būti Jūsų porcija.


Mitybos plane - 1000 sveikų receptų.

Receptai - 5 ar mažiau ingredientų.

Užsisakyti asmeninį mitybos planą galite čia:
Recent Posts

See All
bottom of page