top of page

Jėgos didinimas ar kūno formavimas?

Jau daugelį metų jėgos sporto atstovai ir kultūristai ginčijasi, kuri sporto šaka naudingesnė. Jėgos sporto atstovai tvirtina, kad kultūrizmas neturi prasmės, nes sportuojant pagal kultūristų treniruočių metodikas, jėga nedidėja, tik pumpuojami raumenys. Tai netiesa!

Jėgos didinimas ar kūno formavimas?
Arvydas Mišeikis

Pirmiausia, fitneso salėje mėgėjiškai sportuojančio žmogaus, pagrindinis tikslas - kūno formavimas, bet ne jėgos didinimas. Formuojant kūną, reikės kilnoti svorius, vadinasi, didės jėga. Antra, norint turėti tiek raumenų, kiek turi kultūristas, būtina kilnoti didelius svorius, vadinasi, bet kuriuo atveju jėga padidėja ženkliai.

Kultūristas - tai atletiško kūno ir jėgos derinys.

Ar svarbūs jėgos rezultatai, kai žmogus, gėdijasi savo kūno ir vengia nusirengti prie jūros? Jei Jūs esate jėgos sporto čempionas ir mažai dėmesio skiriate savo išvaizdai, tai prie jūros galite užsikabinti ant kaklo lentelę su užrašu: „aš čempionas ir galiu pakelti nuo grindų 300 kg sveriančią štangą“.


Kultūristo kūnas kalba pats už save ir jokie užrašai jam nereikalingi. Kaip manote, kurios sporto šakos atstovas sulauks daugiau dėmesio iš praeivių prie jūros?


Fitneso salėse sportuoja milijonai žmonių, todėl verta paminėti profilaktinę fitneso naudą. Tai neginčytina! Kiekvienas turi savo tikslą: vieni stiprina ir formuoja kūną nesivaikant jėgos rekordų, tokių lankytojų dauguma, kiti didina jėgą, treti formuoja kūną ir ruošiasi varžyboms.

Kaip padailinti kūno formas

Pavartykite puslapius interneto platybėse ir pamatysite, kiek daug žmonių pakeitė savo likimą pradėję sportuoti fitneso salėje. Nutukę ir ligoti žmonės, fitneso salėje tampa gražių kūnų savininkais ir tuo didžiuojasi. Be to, jie atsikrato daugelio sveikatos negalavimų, įvairių psichologinių kompleksų, sukuria šeimas ir siekia karjeros.


Jokia paslaptis, kad ieškant darbo, žymiai lengviau įsidarbinti žmogui, turinčiam grakščias kūno formas, nei nutukusiam ir turinčiam visą sąrašą lėtinių ligų, kurias sukėlė nesveikas gyvenimo būdas. Darbdavys supranta, kad žmogus, kuris atsakingai rūpinasi savo išvaizda ir sveikata, bus atsakingas ir kitose srityse, bei atneš kompanijai daugiau naudos.


Sportuojantys fitneso salėse atitolina senatvę, nes optimalus fizinis krūvis aktyvina kraujotaką, hormonines sistemas, medžiagų apykaitą, pagerina kaulų ir sąnarių būklę. Jie rečiau serga lėtinėmis ligomis: širdies ir kraujagyslių ligomis, II tipo diabetu, nutukimu ir t.t. Po 40 metų raumenys pradeda nykti, o jei žmogus nesportuoja, tai šis procesas dar paspartėja.

Mankšta – pagarbos kūnui išraiška. Nuo minties ir žodžio, per pastangas prie sporto!

Nesuprantamas posakis: „Aš tobulinu savo protinius sugebėjimus, o raumenų stiprinimas - tai neišsilavinusių žmonių užsiėmimas“. Gerbiamieji mąstytojai, leiskite paklausti: „Ar Jūsų smegenys gyvena atskirai nuo kūno? Ar Jums nerūpi nugaros skausmai dėl per silpno raumenų tonuso? Ar Jus nevargina viršsvoris, širdies ir kraujagyslių ligos?" Todėl pamąstykite dar kartą.


Na, o dabar apie jėgą. Didėjant raumenų apimčiai, didėja jėga bei ištvermė. Žinoma, profesionaliai sportuojančių ir varžyboms besiruošiančių jėgininkų treniruočių metodikos skiriasi nuo kultūristų treniruočių metodikų, nes skiriasi jų tikslai, taip kaip skiriasi maratono ar sprinto bėgikų treniruočių metodikos ir tikslai.

 

Jėgos treniruočių metu greičiau "dėvisi" žmogaus organizmas, sąnariai, patiriamas oksidacinis stresas, nes jėgininkai, sportuojantys ties maksimalaus krūvio riba, yra nuolatinėje streso būsenoje. Pasidomėkite jėgininkų, baigusių savo karjerą, sveikatos būkle.

Fitnesas – tai galingas žmonijos atradimas, nes tik optimalūs fiziniai krūviai padeda žmogui išsaugoti patį brangiausią turtą – sveikatą.


bottom of page