top of page
Still Life

Gaukite individualų mitybos planą, kuris tikrai veikia.​
Pirmi rezultatai jau po 7 dienų!

2-Receptas-telefone.png
Mintybos-planavimas-telefone-m.png

Ar valgyti, ar nevalgyti sriubą metant svorį?

Jei mėgstate sriubą, tai ir valgykite. Tačiau atsiminkite, kad pagrindinė svorio metimo taisyklė – kalorijų deficitas. Jei viršysite kalorijas, tai ar valgysite, ar nevalgysite sriubą svorio, greičiausiai, nepavyks numesti.

Nėra įrodymų, kad kiekvienam žmogui kasdienėje mityboje reikia sriubos. Tačiau skystas maistas teigiamai veikia žarnyno peristaltiką (susitraukimus).


Sriubos taip pat naudojamos įvairioms skrandžio ir žarnyno bei tulžies pūslės ligoms gydyti, nes - tai mechaniškai švelnus ir apgaubiantis virškinamojo trakto gleivinę maistas. Sriubos yra svarbus mineralų ir vitaminų bei kitų biologiškai aktyvių medžiagų šaltinis mūsų mityboje.


Plačiai paplitusi nuomonė, kad išvirus sriubą prarandamos visos naudingos medžiagos. Tačiau, taip nėra, nes jos lieka sultinyje. Virimas yra vienas švelniausių gaminimo būdų, nes gaminimo temperatūra yra daug žemesnė nei kepant. Verdant maistą, sultinyje ištirpsta daug naudingų medžiagų, kurias organizmas lengviau pasisavina.


Sriuba padeda greitai numalšinti alkį, nes greitai užpildo skrandį ir suteikia sotumo jausmą. Tačiau tuo pačiu metu vienodos masės pirmojo ir antrojo patiekalų sriuboje bus mažiau kalorijų. Be to, sriubose yra mažai keptų komponentų, todėl gauname mažiau kancerogenų ir toksinų, kurie susidaro apkepant maistą, nebent į sriubą sudeda apdegusius apkeptus produktus (pav., morkas, svogūnus ir pan.)


Be to, sriubos valgomos sergant kai kuriomis ligomis. Pavyzdžiui, šaltuoju metų laiku rekomenduojamas vištienos sultinys, o sergant virškinamojo trakto ligomis, sriubos valgomos dėl mažo mechaninio poveikio gleivinei ir greito virškinimo.


Sriubų nauda:

  • Sriubos skatina skrandžio liaukas efektyviau išskirti fermentus nei kietas maistas.

  • Sriubos suteikia šilumos, ypač šaltuoju metų laiku.

  • Daržovių sriubas galima valgyti net sergant virškinamojo trakto ligomis (skirtingai nei mėsines).

  • Daržovės sriubose atsiskleidžia kitaip ir įgauna naujų savybių: pavyzdžiui, virtose morkose susidaro fenoliai, apsaugantys nuo ligų.

  • Kai kurios daržovės skanesnės virtos nei šviežios: pavyzdžiui, kiek žmonių valgo žalius brokolius? O trintų brokolių sriuba – labai skanus patiekalas, kuris taip pat turi antibakterinių ir priešvėžinių savybių (dėl sulforafano). Moliūgų tyrės sriuboje gausu beta karotino, kuris nesunaikinamas verdant. Pomidorų tyrės sriuboje yra likopeno – natūralaus antioksidanto, naudingo širdžiai, ir šiuo atveju terminis pomidorų apdorojimas nepakenkia pomidorų naudai.

  • Sriubos yra mažiau kaloringos nei pagrindiniai patiekalai, o sriubai virškinti organizmas sunaudoja daugiau kalorijų nei joje yra (ir sotu, ir susidaro kalorijų deficitas).

Jei maitinatės subalansuotai ir geriate pakankamai skysčių, nieko blogo nenutiks, jei racione nebus sriubų

Turime prisiminti, kad ne visos sriubos yra sveikos. Riebūs, sotūs ir turintys daug mėsos barščiai gali sukelti nemalonių pasekmių virškinimo traktui, pavyzdžiui, apsunkinti virškinimą, o kopūstų sriuba gali sukelti pilvo pūtimą.


Stenkitės sultiniui naudoti liesą mėsą: vištieną, kalakutieną, jautieną, triušieną. Arba pasigaminkite kaulų sultinius. Svarbu, kad sriuboje būtų tik natūralūs produktai: mažiau dešrų ar kitų perdirbtų produktų, o daugiau daržovių ir liesos mėsos. Infekcinių ir virusinių ligų paūmėjimo piko metu galima naudoti aštrius prieskonius. Tačiau aštriais prieskoniais nereikėtų piktnaudžiauti, nes, per didelis aštrių prieskonių kiekis sriuboje, gali būti pavojingas kasai ir kepenims.

Metant svorį, per pietus valgykite arba sriubą, arba antrą patiekalą.

Valgant ir sriubą, ir antra patiekalą, dažnai viršijamas ne tik kaloražas, bet ir porcijos dydis. Persivalgius, jaučiamas pilvo pūtimas, nevirškinimas, mieguistumas… Žmonės pradeda ieškoti kažkokių ligų, nors užtektų sumažinti tik porcijos dydį.


Jei per pietus pasirinkote antra patiekalą, tai vakarienei galite rinktis sriubą.

Sriuba tinka ir pirmam ir antram užkandžiui. Užkandžiui geriausias pasirinkimas – daržovių sriubos.


Norite valgyti sveikiau ir numesti svorio? Pasiekite savo Svajonę! Užpildykite kalorijų skaičiuoklę ir rinkitės geriausią mitybos planą savo tikslui pasiekti.Comments


bottom of page