Susisiekite su mumis: | +370 655 07454

Pagrindiniai treniruočių principai

2015-09-07, 15:10 Autorius: Arvydas Mišeikis

Fitnesas – sporto šaka, kurią galima pavadinti visų sporto šakų karaliene. Jei pasidomėsite įvairių sporto šakų treniruočių metodikomis, pastebėsite, kad nė viena sporto šaka neapsieina be treniruočių fitneso salėje, skiriasi tik treniruočių krūviai ir metodikos. 

Sportuoti reikia protingai, o tam reikia išmanyti fundamentalius kultūrizmo principus. Pirmųjų treniruočių fitneso salėje tikslas – išmokti taisyklingos pratimų atlikimo technikos, nes įpratus neteisingai atlikti pratimą viską reikės pradėti iš pradžių. Vėliau didėjant treniruotumui susipažįstama su sudėtingesniais pratimais ir metodikomis. Tačiau viskas vyksta paeiliui – negalima „peršokti“ pradinio treniruotumo etapo. Jei nepasiruošę ar nepakankamai sustiprinę savo sausgysles ir raumenis, bandysite pakelti svorį – galite patirti traumą. Tai blogiausia, kas gali nutikti siekiant rezultato.

Įvairių žmonių kūno tipai, medžiagų apykaita, genetika ir atsistatymo laikas po treniruotės skirtingi. Tai tik keletas pavyzdžių, kodėl viena treniruočių, mitybos ir atsistatymo metodika negali būti taikoma visiems be išimties žmonėms. Sportuodami fitneso salėje, turbūt pastebėjote, kad sportuojantieji atlieka skirtingus pratimus skirtingu intensyvumu. Juk nėra dviejų vienodų kūnų, nors visi kūnai ir turi panašumų.

Įsisavinkite pagrindinius treniruočių principus ir išmokite klausyti savo kūno: 

  • Suplanuokite treniruočių mikrociklą (1-4 savaičių laikotarpis, kai kiekvienai savaite skiriamas atskiras treniruotės planas, apimantis atskiras treniruotės dalis), mezociklą (tam tikros treniravimo rūšys, metodai išdėstomi taip, kad jie apimtų maždaug 1 mėnesį), makrociklą (1 metai arba 11 mėnesių su vieno mėnesio pertrauka). Kūnas Jums praneš, kokios metodikos ir treniruotės Jums tinka, kokias Jūs turite galimybes pasiekti iškeltus realius tikslus. Raumenys progresuoja tik tada, kai juos perkraunate. Jie nereaguoja, jei yra komforto zonoje ir ilgą laiką gauna vienodą krūvį. Jūs turite priversti raumenis susitraukinėti tokia jėga, prie kurios jie nepripratę. Tai paskatins juos įveikti pasipriešinimą ir taps dar stipresni. Praėjus laikui raumenys adaptuosis ir progresas vėl sustos. Tada vėl didinsite intensyvumą ir svarmenų svorį.
  • Išmokite taisyklingos pratimų atlikimo technikos. Jau supratote, kad didinti svarmenų svorį reikia palaipsniui. Jei per greitai ir nepasiruošę didinsite svarmenų svorį, treniruočių intensyvumą ir nukrypsite nuo pratimo atlikimo technikos, padidės traumų tikimybė. Kol sugis traumos, negalėsite sportuoti ir sugrįšite į pradinį etapą.
  • Subalansuokite mitybą. Raumenų progresui didžiulę įtaką turi mitybos ir maisto papildų planas. Jei norite progresuoti, turite pasirūpinti, kad Jūsų raumenys nebadautų ir būtų aprūpinti mikro- ir makroelementais. Baltymų, angliavandenių, riebalų proporcija kiekvienam sportininkui skirtinga. Suplanavus treniruočių makrociklą ir mezociklą, būtina suplanuoti ir mitybos ciklus. Rezultatas įmanomas tik tinkamai planuojant.

Jei neturite pakankamai žinių ir patirties, neikite klaidų ir bandymų keliu – išleisite daug pinigų, o laukto rezultato nebus. Susiraskite profesionalų trenerį, kuris jums padės siekti tikslo. Formuojant kūną reikia išmanyti biomechaniką, biochemiją, fiziologiją ir t.t.

Eikite teisingu keliu ir džiaugsitės rezultatais.  Sėkmė lydi atkakliuosius!

Įvertinkite šį straipsnį
(4 balsai)

Komentarai