Ar žinai, kaip pagreitinti riebalų deginimą?
Mūsų organizmas energiją gauna iš baltymų, angliavandenių ir riebalų. Viskas!
Daugiau iš niekur mes energijos negauname, nei iš Ci, nei iš Či nei iš Pranos. Mes ne augalai, todėl negalime gauti energijos iš Saulės arba iš Žemės elektromagnetinio lauko.

Tik baltymai, angliavandeniai ir riebalai aprūpina mus energija. Baltymai ir angliavandeniai turi 4 kcal, o riebalai – 9 kcal. Jei dar tiksliau, energijos gamybai organizmas naudoja ATP, kuris susidaro skylant baltymams, angliavandeniams, riebalams. O kam reikalinga organizmui energija?
Energija reikalinga organizmo ląstelėms:
Kiekviena ląstelė yra užprogramuota dirbti, kad organizmas išgyventų. Pvz., nervų ląstelės perduoda signalus; imuninės ląstelės gaudo mikrobus; kepenų ląstelės verčia vienas medžiagas kitomis ir detoksikuoja; endokrininės liaukos gamina hormonus; raumenų ląstelės atlieka mechaninį darbą. Ląstelių darbui reikia energijos. Vienų ląstelių darbui reikia daug energijos, o kitų ląstelių darbui reikia mažai energijos.
Pvz. riebalų ląstelės energijos sunaudoja mažai, o raumenų ląstelės, esant dideliems fiziniams krūviams, energijos sunaudoja labai daug. Daug energijos naudoja nervų ląstelės, ypač esant intensyviam protiniam darbui; virškinimo sistema sunaudoja daug energijos virškindama maistą ir t.t.
Energija reikalinga įvairių medžiagų gamybai:
Organizme vyksta nuolatinis atsinaujinimas, nes ląstelės auga, sensta, žūva, o jų vietą keičia naujos. Naujų ląstelių gamybai bus naudojama energija.
Energijos reikia organizmo atsargoms atstatyti ir kaupti, nes riebalų ir glikogeno atsargos papildomos nuolat. Energija naudojama įvairių fermentų, hormonų ir vitaminų gamybai.
Energija reikalinga termoreguliacijai:
Dideli energijos kiekiai sunaudojami kūno temperatūros reguliavimui: kai šalta, energija naudojama kūnui sušildyti, kai karšta, energija naudojama kūnui atvėsinti.
1. Jei energijos gausi daugiau nei organizmas sunaudojo, prasidės kaupimo procesas:
Angliavandeniai kaupiami glikogeno pavidalu kepenyse ir raumenyse, tačiau daug angliavandenių organizmas sukaupti negali, todėl jų perteklius bus verčiamas į riebalus ir kaupiamas riebaliniame audinyje. Riebalų perteklius taip pat kaupiamas riebaliniame audinyje trigliceridų pavidalu, tačiau riebalų atsargų žmogus gali sukaupti labai daug.
2. Jei energijos sunaudosi daugiau nei gavai, bus naudojamos organizme sukauptos atsargos.
Gavai – sunaudojai. Gavai daugiau ir nesunaudojai, turėsi atsargų. Jei sakai: "kad aš nieko nevalgau ir storėju" - netiesa. Taip negali būti!
Atsimink: norint deginti riebalus didžiausią dėmesį reikia skirti organizmo procesams, kurie daugiausia naudoja energijos ir kuriuos gali kontroliuoti bei nepadaryti žalos sveikatai.
Padidink fizinį aktyvumą
Kuo didesnė jėga ir ištvermė, tuo daugiau sunaudosi energijos. Bėgsi – kalorijos degs, sustosi, kalorijų deginimas sumažės. Šiuolaikinis žmogus sporto salėje per vieną valandą sudegina apie 400 - 500 kcal ar dar mažiau. Jei po treniruotės suvalgysi šokoladuką, sudegintos kalorijos grįš per vieną valandą.
Nesistebėk, kad svoris nekrenta. Fizinis aktyvumas priklauso nuo tavęs, vadinasi ir riebalų deginimas priklauso nuo tavęs. Sportuok ir riebalai degs!
Suaktyvink baltymų sintezę
Intesyvių fizinių krūvių metu išsiskiria anaboliniai hormonai, kurie aktyvina baltymų sintezę. Po fizinio krūvio baltymų sintezė vyksta dar 12 - 74 valandų. Organizmas šiam procesui sunaudoja labai daug energijos. Sportuok taip, kad suaktyvintum baltymų sintezę ir riebalai degs!
Sportuok intensyviai ir naudok glikogeną
Intensyvaus fizinio krūvio metu, ląstelė pagamina tris molekules ATP iš glikogeno, o vėliau turi sunaudoti dvi ATP, kad susigrąžintų glikogeną. Abu procesai sunaudoja daug energijos. Kuo daugiau glikogeno išnaudosi per treniruotę, tuo daugiau organizmas išnaudos energijos glikogeno atstatymui. Jėgos treniruotė (su daug pakartojimų), didelio intensyvumo intervalinė treniruotė, ratinė treniruotė, kuri įtraukia į darbą didžiuosius raumenis, tiks labiausiai.
Tai – didelio intensyvumo anaerobinės treniruotės, kurios stimuliuoja raumenų miofibrilių sintezę ir glikogeno sunaudojimą. Teisingai maitinkis, sportuok ir degink riebalus tik ne raumenis. Kuo daugiau raumenų turėsi, tuo daugiau riebalų sudeginsi!
Sužinok, kiek turi suvartoti kalorijų, kad greičiau degintum riebalus: