Susisiekite su mumis: | +370 655 07454

Ar reikalingas asmeninis treneris fitneso salėje?

2017-05-03, 12:36 Autorius: Arvydas Mišeikis

 Ar reikalingas asmeninis treneris fitneso salėje? Daugelis naujokų, atėjusių sportuoti į fitneso salę, pasimeta tarp gausybės įrengimų ir įvairiausių treniruoklių.

 Atsiranda klausimų: kaip atlikti treniruotę? Kaip sureguliuoti treniruoklį pagal savo antropometrinius duomenis? Kokios būna treniruočių metodikos ir kaip jas reikėtų pritaikyti sau? Kaip taisyklingai atlikti pratimą, norint apkrauti raumenį ir nepatirti traumos? Kaip maitintis siekiant rezultato ir kokius maisto papildus vartoti? Pradedate suvokti, kad norint atsakyti į šiuos klausimus, reikia nepaprastai daug žinoti.

 Su panašia situacija susiduriate, kai pradedate mokytis vairuoti automobilį. Viskas nauja ir sudėtinga: nežinote kur ir kaip įsipilti degalus, kokios ir kokių išmatavimų padangos tinka jūsų automobiliui, kaip taisyklingai pajudėti iš vietos ir manevruoti. Tikriausiai niekam nekilo abejonių, kad vairavimo instruktoriaus paslaugos - geriausia išeitis.

 Fitneso salės treneriams dažnai tenka išgirsti iš sportuojančiųjų: aš žinau kaip sportuoti, skaičiau internete. Jei vadovaujamasi tokia logika, tai galima perskaičius internete susiremontuoti dantį pačiam. Manau, kad nesiryžtumėte dantį remontuoti pats, o patikėtumėte šį darbą specialistui.

 „Aš viską žinau“ – dažnai sako naujokai, prisiklausę mitų interneto platybėse, kuriuos skleidžia „profai“ menkai nusimanantys apie kūno rengybą ir neturintys supratimo apie fiziologiją, treniruočių intensyvumą ir metodikas.

 Žmogus – tai labai sudėtingas mechanizmas, todėl norint nepakenkti ir turėti norimą rezultatą, reikia išmanyti fiziologiją, anatomiją, biochemiją, biomechaniką ir t.t.. Asmeninis treneris – geriausias pasirinkimas norint pasiekti rezultatą ir nepatirti traumos. Jis suplanuos jūsų treniruotes ir sieks rezultato kartu.

 ar reikalingas treneris fitneso salejeAsmeninio trenerio kompetenciją nulemia išsilavinimas ir varžybų patirtis: kuo ji didesnė, tuo daugiau treniravimosi ypatumų treneris žino. Pasirenkant asmeninį trenerį reikėtų atkreipti dėmesį į trenerio išvaizdą, sportinius pasiekimus, paruoštų varžyboms sportininkų skaičių.

 Tikriausiai nelabai pasitikėsite treneriu, kuriam susilenkti trukdo alaus pilvukas. Fitneso salėse dirba treneriais buvę bėgikai, plaukikai, lengvaatlečiai ir t.t., galimai jie buvo čempionais, tik ką bendro tai turi su kūno rengyba?

 Asmeninis treneris prieš sudarydamas treniruočių programą išsiaiškins: ar turėjote traumų, ar turite sveikatos sutrikimų, ar taisyklinga jūsų laikysena. Atlikęs antroposkopijos ir laikysenos įvertinimo testą nuspręs, kokiai kūno daliai ir raumenų grupei skirti didesnį krūvį, sudarys treniruočių bei mitybos planą.

 Asmeninis treneris niekam ir niekada neviešina informacijos apie savo klientą. Treneris vadovauja treniruotei, moko taisyklingos pratimų atlikimo technikos, suteikia rekomendacijas dėl treniruočių intensyvumo ir mitybos rėžimo ir t.t.. Tik abipusio pasitikėjimo dėka, galima tikėtis rezultato. Ypač svarbu treniruotis su asmeniniu treneriu jei turite sveikatos problemų.

Sveikata – ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko. (Sokratas)

 Kartais atsiranda klientų, nepatenkintų asmeninio trenerio darbu. Klientas su treneriu sportuoja iki „devinto“ prakaito sporto salėje, tačiau išėjęs už salės ribų nenori keisti savo įpročių: nereguliarus valgymas, riebūs ir su alkoholiu naktipiečiai, bemiegės naktys. Rezultatas – nepasitenkinimas treneriu ir nusivylimas, nes teigiamų pokyčių nėra, arba jie visai nežymūs.

 Supraskite, kad Jūsų kūno transformacijos sėkmė, priklauso nuo to, kiek tiksliai vykdysite trenerio nurodymus. Treneris Jums gali tik patarti, kaip pasiekti norimą rezultatą, bet už Jus laikytis mitybos plano ir treniruočių rėžimo, negali.

 Treniruotės metu klientas turi jausti trenerio dėmesį. Trenerio abejingumas, šiurkštumas, bendravimas su kitais klubo lankytojais asmeninės treniruotės metu yra neleistini. Jei treneris taip elgiasi, atsisveikinkite su juo ir ieškokite dėmesingo trenerio.

Sportuodami su asmeniniu treneriu:

  • Greičiau pasieksite rezultatą;
  • Asmeninis treneris Jus motyvuos;
  • Jums bus parinktas treniruotės intensyvumas pagal Jūsų fizinį pajėgumą;
  • Jums bus sudaryta asmeninė treniruočių programa;
  • Jums bus sudarytas mitybos planas pagal Jūsų poreikius;
  • Išmoksite taisyklingai atlikti pratimus;
  • Išvengsite traumų.

Fizinis aktyvumas – natūrali priemonė, didinanti atsparumą stresui ir padedanti atsigauti streso paveiktoms smegenims. A. Skurvydas

Įvertinkite šį straipsnį
(6 balsai)

Komentarai