Susisiekite su mumis: | +370 655 07454

5 priežastys dėl kurių neprogresuojate

2016-09-26, 08:28 Autorius: Arvydas Mišeikis

Pro-TF-Protein

Netaisyklinga mityba

 Šis punktas ne šiaip įrašytas į pirmą vietą, jis - bene viena iš svarbiausių sąlygų norint, kad raumenys didėtų. Tik pradėjus kilnoti svarmenis, žmogaus organizmas reaguoja į fizinį krūvį ir raumenys akivaizdžiai didėja ir stiprėja, net tada jei neskiriate daug dėmesio mitybai, bet tai trunka neilgai, vėliau prasideda atvirkštinė reakcija - regresas.

Jei jūs nesurenkate pakankamo kiekio maistingų medžiagų ir jūsų raumenys badauja, neįmanoma tikėtis progreso. Raumenų augimui reikalingos statybinės medžiagos: baltymai, kurie mitybos racione turi sudaryti ne mažiau 2-2,5 g/kg kūno svorio, angliavandeniai jūsų mitybos racione turi sudaryti 4 – 5 g/kg kūno svorio.

 

 

 Angliavandeniai – tai medžiaga, kuri suteikia energijos jūsų treniruotėms. Įsivaizduokite, kas nutiks automobiliui jei laiku nepripildysite degalų? Jis nepajudės iš vietos. Tas pats ištiks ir jūsų raumenis jei nepripildysite juos angliavandeniais.

Žmogaus organizme vykstantys energijos gamybos biocheminiai procesai sudėtingi, todėl trūkstant pagrindinio energijos šaltinio – angliavandenių, raumenys bus ardomi ir naudojami energijos gamybai, kitaip sakant jūsų raumenų molekulės taps energijos šaltiniu taip reikalingu gyvybinėm organizmo funkcijom palaikyti. Riebalai taip pat būtini mitybos racione. Riebalų reikėtų apie 1 g/kg kūno svorio.

      • Geriausi baltymų šaltiniai: - mėsa, kiaušiniai, pieno produktai, žuvis, jūros produktai.
      • Angliavandenių šaltiniai: ryžiai, grikiai, avižos, makaronai, bulvės, juoda duona, daržovės, vaisiai.
      • Riebalų šaltinai: kiaušinio trynys, riebi žuvis, sūris, alyvuogių aliejus, linų sėmenų aliejus, riešutai.  

Per didelis treniruočių krūvis

 Dažnai, pradedančiuosius sportuoti jaunuolius, perpildo didžiulis entuziazmas. Jie mąsto taip: „ jei mano raumenys auga atliekant po 3 priėjimus, tai jei atliksiu po 5 priėjimus raumenų augimas dar pagreitės“. Toks paaiškinimas lyg ir būtų logiškas, nes norint, kad raumenys progresuotų reikalingas fizinis krūvis.

Iš tikrųjų - tai klaidinga nuomonė. Ne visada daugiau, reiškia geriau. Jūsų tikslas - jėgos didinimas ir kūno formavimas, o ne maratono bėgimas. Treniruotės apimtis ir intensyvumas turi atitikti jūsų treniruotumo lygį. Jei persistengsite ir sportuosite ne pagal savo galimybes, jus ištiks persitreniravimo sindromas ( apie persitreniravimo sindromą skaitykite straipsnyje: Persitreniravimas ir atsistatymas ).

Kol jūs esate pradedantysis sportininkas, negalite tiksliai jausti kada ištiks persitreniravimas, todėl siūlau susirasti išmanantį trenerį kuris parinks jums tinkantį treniruočių krūvį ir sudarys individualią treniruočių programą. Atminkite – raumenys auga ne treniruotės metu, o po jos, kada ilsitės namuose, bent pusvalandį, o geriau jei valandą miegate pietų miego, valgote subalansuotą maistą, nestresuojate ir naktiniam miegui atsigulate apie 10 val. vakare.

Netaisyklinga pratimų atlikimo technika

 Tai aktuali problema naujokams fitneso salėje, tuo labiau, kad ne kiekvienoje salėje yra treneris, kuris gali jus pakonsultuoti kaip taisyklingai atlikti vieną ar kitą pratimą. Jei atliekate pratimą ir nejaučiate to raumens, kurį stengiatės apkrauti, vadinasi gali būti netaisyklinga jūsų startinė pozicija, nesureguliuotas treniruoklio aukštis, nepakankama koncentracija ar per didelis svarmens svoris. 

 Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl neturite norimo rezultato. Iš savo ilgametės trenerio darbo patirties galiu pastebėti, kad naujokai dažnai mėgsta varžytis vienas su kitu, kuris pakels didesnį svorį.

Atliekant pratimus su maksimaliu svoriu, labai stipriai apkraunami ne tik raumenys, bet ir sąnariai bei raiščiai, tai didžiulis krūvis centrinei nervų sistemai. Noras, bet kokia kaina įveikti kuo didesnį svorį, tai tiesus kelias į traumą, nes apie pratimo atlikimo techniką kalbėti nebetenka.

Nepakankamas atsistatymas

 Jei per naktis sėdite prie kompiuterio ar televizoriaus, o dar blogiau jei „tūsinatės“ naktiniame klube iki paryčių, o dieną žaidžiate intensyviai futbolą, tai nieko nuostabaus, kad jūsų raumenys nedidėja.

Nors 8 valandos miego naktį ir valanda miego po pietų – tai viena iš pagrindinių sąlygų, norint, kad raumenys didėtų. Ta pati taisyklė galioja ir judėjimo aktyvumui: jeigu jūs eikvosite per daug energijos prieš treniruotę, tai treniruotei fitneso salėje paprasčiausiai nebeturėsite jėgų.

Ypatingai tai liečia ektomorfus. Tokio tipo žmonės turi greitą medžiagų apykaitą ir jiems sunku padidinti kūno masę. Plačiau apie atsistatymą skaitykite čia.

Nereguliarios treniruotės ir mityba

Jei sportuojate tik tada kai randate laiko, o valgote tik tada kai prisimenate, kad reiktu pavalgyti, neturite jokių šansų užsiauginti didelius raumenis. Paklausinėkite elitinių kultūristų ar fitneso atstovų, kurie šiame sporte pasiekė žymesnių rezultatų, visi kaip vienas jie tvirtins, kad reikalingas griežtas veiksmų planas, o plano laikymasis priklausys nuo jūsų motyvacijos ir disciplinuotumo. 

Viena iš pagalbinių priemonių naujokui, siekiančiam užsibrėžto tikslo – tai užrašai, kur matysite visus savo nukrypimus nuo plano. Kasdien užrašydami savo progresą ir savijautą, dar geriau išmoksite pažinti savo organizmą.

Įvertinkite šį straipsnį
(4 balsai)

Komentarai

Pro-TF-Protein