Susisiekite su mumis: | +370 655 07454

Split treniruočių sistema

2015-10-15, 10:49 Autorius: Arvydas Mišeikis

Kultūrizmo eros pradžioje nebuvo jokių treniravimosi metodikų, todėl  sportininkai per vieną treniruotę treniruodavo visas raumenų grupes. Pagrindinis SPLIT (iš angl.: skaldyti, dalinti) treniruočių principas: vienos treniruotės metu treniruojamos ne visos raumenų grupės. Treniruočių programa sudaroma taip, kad visi kūno raumenys būtų apkraunami tik vieną ar du kartus per savaitę skirtingomis dienomis. 

Tobulėjant kultūrizmo sportui, atsiranda vis daugiau informacijos apie raumenų auginimo ir ištvermės didinimo metodikas. Tapo aišku, kad norint proporcingai ir efektyviai tobulinti kūną, reikalingos sudėtingesnės ir intensyvesnės treniruočių programos. Prireikė naujų pratimų, kad raumenų grupes būtų galima apkrauti visapusiškai, o padidintas treniruočių intensyvumas stimuliuotų didesnį kiekį raumeninių skaidulų. Sportininkai suprato, kad dėl per didelio krūvio per vieną treniruotę efektyviai apkrauti visų raumenų grupių neįmanoma, todėl buvo sukurta SPLIT treniruočių sistema, kuri leidžia teisingai ir efektyviai paskirstyti krūvį, bei išvengti persitreniravimo. 

Viena iš SPLIT treniruotės rūšių – tai kūno padalinimas į dvi dalis: viršutinę ir apatinę.

Norėdami dar labiau pagerinti treniruotės efektyvumą, kultūristai suskirstė raumenis į tris pagrindines grupes:

  • „stumiantieji“ raumenys ( krūtinė, pečiai, tricepsai );
  • „traukiantieji“ raumenys ( nugara, bicepsai );
  •  kojų raumenys.

Split treniruociu sistema raumenys

Praėjusio amžiaus kultūristų sugalvotos SPLIT treniruočių sistemos jų nuomone, tiko treniruotumui ir progresui gerinti. Sportuojantys žmonės yra skirtingo amžiaus, genetikos ir treniruotumo lygio, tad skirtingas yra jų energijos atsistatymo laikas. Kiekvienam sportuojančiam žmogui reikalinga individuali treniruočių programa, kuri padės nepersitreniruoti ir siekti tikslo. Pradedantiems sportuoti, padidinti treniruočių intensyvumą nėra sudėtinga –  vienas iš būdų didinti svarmenų svorį, tačiau ateina laikas kai pasiekiate jėgos ribą. Kitas treniruotės intensyvumo  būdas atlikti daugiau pratimų ar pakartojimų skaičių per trumpesnį laiką, taip didinate jėgos ištvermę. 

Akivaizdu, jei sportuodami darote ilgas pertraukas tarp priėjimų, treniruotė užtruks pusę dienos, o treniruotės intensyvumas bus minimalus. Laikas skirtas treniruotei labai svarbus faktorius norint padidinti treniruotės intensyvumą.

Manipuliuojant laiku skirtu treniruotei galima padidinti treniruotės intensyvumą dviem būdais:

  • Atlikti tą patį priėjimų ir pakartojimų skaičių per trumpesnį laiką
  • Atlikti daugiau pratimų per trumpesnį laiką;

 Apibendrinant galima teigti, kad  treniruotės intensyvumą galite padidinti – didindami svarmenų svorį. Kitas treniruotės intensyvumo didinimo būdas – tai mažinti poilsio laiką tarp priėjimų arba atlikti du ar tris pratimus iš eilės be pertraukos. Toks treniruotės metodas reikalauja didžiulės raumenų ištvermės. Taip atliekamas maksimalus darbas per minimalų laiką.

Egzistuoja daug treniruočių intensyvumo didinimo metodikų, kurios paskatina raumenis didėti ir adaptuotis prie didėjančio krūvio. Svarbu tinkamai pasirinkti.

Įvertinkite šį straipsnį
(4 balsai)

Komentarai