top of page

L – Argininas

L- argininas – pakeičiamoji aminorūgštis suaugusiems žmonėms ir dalinai pakeičiamoji vaikams. Arginino poreikis padidėja esant lūžiams, žaizdoms, nudegimams. Argininas didina augimo hormono sekreciją, šalina toksinus, gerina imunitetą. Atsižvelgiant į tai, kad argininas didina augimo hormono kiekį, mažina lipidų apykaitos sutrikimus, aterosklerozę ir cholesterolį, gali būti naudingas nutukusiems žmonėms.

L – Argininas

Argininas padeda reguliuoti druskos kiekį organizme. Dėl šios priežasties jį naudoja kultūristai prieš varžybas, darant reljefą. Argininas dėl savo vazodilacinių savybių – svarbus raumens sintezės faktorius.


Argininas yra stiprus imunostimuliatorius ir žaizdų gijimo skatintojas. Jis gali paspartinti kaulų lūžių, žaizdų, pragulų ir nudegimų gijimą. Argininas gerina čiobrialiaukės darbą ir didina T-limfocitų skaičių.


Argininas – azoto oksido (vazodilatoriaus) pirmtakas. Azoto oksidas reguliuoja kraujospūdį, naudojamas širdies ligų prevencijai, lytinės disfunkcijos sutrikimams šalinti. Žmogaus organizme azoto oksidas gaminamas tik iš vienos medžiagos – arginino. Azoto oksido gamyba organizme sutrinka esant kepenų susirgimams, cukriniam diabetui. Papildai su L-argininu gerina erekciją, naudojami vyrų ir moterų nevaisingumui gydyti.


Argininas gali sustiprinti pūslelinės (herpes) viruso ir pseudomonas bakterijų augimą. Kiekvienas su latententine šių ligų forma turi atsargiai vartoti papildus su L-argininu. Sergantys cukriniu diabetu, prieš vartojant papildus su L-argininu, turėtų pasitarti su gydytoju. 


Papildų su L-argininu neturėtų vartoti vaikai ir paaugliai.

bottom of page