• Roberta Mišeikienė

L – Argininas

Updated: Apr 21, 2020

L- argininas – pakeičiamoji aminorūgštis suaugusiems žmonėms ir dalinai pakeičiamoji vaikams. Arginino poreikis padidėja esant lūžiams, žaizdoms, nudegimams. Argininas didina augimo hormono sekreciją, šalina toksinus, gerina imunitetą. Atsižvelgiant į tai, kad argininas didina augimo hormono kiekį, mažina lipidų apykaitos sutrikimus, aterosklerozę ir cholesterolį, gali būti naudingas nutukusiems žmonėms.

Argininas padeda reguliuoti druskos kiekį organizme. Dėl šios priežasties jį naudoja kultūristai prieš varžybas, darant reljefą. Argininas dėl savo vazodilacinių savybių – svarbus raumens sintezės faktorius.


Argininas yra stiprus imunostimuliatorius ir žaizdų gijimo skatintojas. Jis gali paspartinti kaulų lūžių, žaizdų, pragulų ir nudegimų gijimą. Argininas gerina čiobrialiaukės darbą ir didina T-limfocitų skaičių.


Argininas – azoto oksido (vazodilatoriaus) pirmtakas. Azoto oksidas reguliuoja kraujospūdį, naudojamas širdies ligų prevencijai, lytinės disfunkcijos sutrikimams šalinti. Žmogaus organizme azoto oksidas gaminamas tik iš vienos medžiagos – arginino. Azoto oksido gamyba organizme sutrinka esant kepenų susirgimams, cukriniam diabetui. Papildai su L-argininu gerina erekciją, naudojami vyrų ir moterų nevaisingumui gydyti.


Argininas gali sustiprinti pūslelinės (herpes) viruso ir pseudomonas bakterijų augimą. Kiekvienas su latententine šių ligų forma turi atsargiai vartoti papildus su L-argininu. Sergantys cukriniu diabetu, prieš vartojant papildus su L-argininu, turėtų pasitarti su gydytoju. 


Papildų su L-argininu neturėtų vartoti vaikai ir paaugliai.

266 views0 comments

Recent Posts

See All

KONTAKTAI

 +370 655 07454

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
  • White Pinterest Icon

© 2019 UAB Sveikatinimo Akademija. Visos teisės saugomos