Kaip kontroliuoti estrogeną? (1 dalis)

Updated: May 7, 2021

Estrogenas – pagrindinis moters lytinis hormonas. Svarbiausias iš jų – 17 – beta estradiolis. Vyrų organizme taip pat vyksta estrogeno gamyba, tačiau žymiai mažesniais kiekiais, išskyrus tuos atvejus, kai naudojami farmakologiniai preparatai (tame tarpe ir anaboliniai steroidai), kurie konvertuoja testosteroną į estrogeną.

Kaip kontroliuoti estrogeną?

Vyrams, kurių organizme gaminasi daug estrogenų, atsiranda ginekomastija – pieno liaukų padidėjimas.

Estrogenai padaro moterį moterimi. Būtent šis hormonas yra atsakingas už moteriškus bruožus: krūtinę, figūrą, riebalų pasiskirstymą pagal moterišką tipą. Estrogenai nulemia riebalų kaupimąsi ant šlaunų ir apatinėje pilvo dalyje. Sukaupti riebalai aprūpina energija mamą ir vaisių nėštumo, bei naudojami maitinimo krūtimi metu.


Kalorijų ribojimas ir intensyvios treniruotės sumažina riebalų ir estrogenų kiekį moters organizme, ko pasekoje darosi sunkiau pastoti. Jei papuolei į tokią situciją, padidink suvartojamų kalorijų kiekį arba sumažink treniruočių intensyvumą. Kalorijas didink angliavandenių ir riebalų sąskaita. Atsimink, kad kalorijas reikia didinti palaipsniui tam, kad išvengtum jo - jo efekto.


Padidėjęs estrogenų kiekis, slopina riebalų deginimą.


Dėl šios priežasties, svoris krenta labai lėtai. Sumažinus fizinį aktyvumą, riebalų kiekis gali didėti, nepadidinus suvartojamų kalorijų kiekio ir nepradėjus vartoti daugiau riebalų savo racione. Tik intensyvios treniruotės, subalansuota mityba ir mitybos režimas gali sumažinti riebalų kaupimąsi ir pradėti jų deginimą.


Sužinok, kiek kalorijų turi gauti, kad kristų svoris: KALORIJŲ SKAIČIUOKLĖ


Optimalus estrogenų kiekis didina organizmo ląstelių jautrumą insulinui: kontroliuojamas apetitas ir svoris. Didelis estrogenų kiekis sumažina organizmo ląstelių jautrumą insulinui: nejauti sotumo po valgio, persivalgai, padidėja saldumynų poreikis. Svoris didėja greitai, jį sunku kontroliuoti. Ląstelių jautrumą insulinui padės atstatyti reguliarus fizinis aktyvumas ir subalansuota mityba. 


Estrogenai, veikdami kartu su antinksčių hormonais, sulaiko natrį, o su natriu ir vandenį. Tokios moterys visada turės celiulitą. Jei nori sumažinti skysčių susikaupimą, sumažink druskos suvartojimą iki 5 gr per parą. Gerk pakankamai vandens,  nes vanduo  yra natūralus diuretikas, šalinantis natrį. 


Sportuojančioms moterims estrogenai - naudingi


Sportuojant su svarmenimis, estrogenai didina raumenų masę ir saugo nuo pažeidimo. Estrogenai padidina riebalų kaupimąsi raumenų ląstelėse, ko pasekoje intensyvių treniruočių metu raumenys energijai naudoja riebalus. Sumažinamas raumenų katabolizmas (irimas). Moterys po treniruočių atsistato greičiau nei vyrai. Kuo didesnė raumenų masė, tuo daugiau riebalų sudeginsi. 


Kaip kontroliuoti estrogenų kiekį organizme:


Kontroliuok kūno svorį.

Estrogenus gali gaminti ir saugoti riebalinis audinys. Du trečdaliai moterų turi viršsvorio. Kuo daugiau riebalų, tuo daugiau estrogenų.


Sumažink kavos vartojimą.

Moterų, kurios suvartoja 500 mg kofeino (vidutiniškai penki puodeliai kavos), estrogenų kiekis, ankstyvoje folikulinėje fazėje, 70 proc. didesnis nei tų, kurios vartoja 100 mg kofeino.


Valgyk kryžmažiedžių šeimos daržoves.

Brokoliai, briuselio ir žiediniai kopūstai, savo sudėtyje turi medžiagos indol-3-karabinol (DIM), kuri aktyvų estrogeną verčia mažiau aktyviu ir kenksmingu. Jei nemėgsti šių daržovių, vartok papildus su DIM. 


Vartok antiestrogeną – kalcio D gliukaratą. 

Glukurono rūgštis natūraliai randama: obuoliuose, greipfrutuose, vyšniose, brokoliuose ir briuselio kopūstuose, salotose, liucernoje. Glukurono rūgštis kepenyse verčia estrogenus į vandenyje tirpią formą, kuri lengvai pašalinama iš organizmo.


Manoma, kad kalcio D-gliukarato vartojimas gali apsaugoti nuo kai kurių vėžio rūšių: prostatos, krūties, kepenų, žarnyno, odos.


Valgyk skaniai ir lieknėk su www.emityba.lt Mitybos planas svoriui mažinti. Receptai - tik 5 ingredientai!

#estrogenai #vezys #riebaludeginimas

Recent Posts

See All