top of page
Still Life

Gaukite individualų mitybos planą, kuris tikrai veikia.​
Pirmi rezultatai jau po 7 dienų!

2-Receptas-telefone.png
Mintybos-planavimas-telefone-m.png

Kaip formuojamas kūnas

Kaip formuojamas kūnas
Arvydas Mišeikis

Atėję sportuoti į fitneso salę, pirmiausia, turite išsigryninti tikslus: ar sportuosite sveikatinimui, ar sieksite varžybinio lygio. Žinoma, be trenerio pagalbos siekti varžybinio lygio bus sudėtinga, o gal net neįmanoma.


Norint pasiruošti varžyboms, reikia turėti pakankamai žinių. Su kvalifikuotu treneriu tikslą pasieksite greičiau, išvengsite klaidų bei nusivylimo.


 Jei norite priaugti raumenų, reikėtų:

  • išmokti taisyklingos pratimų atlikimo technikos;

  • suplanuoti treniruočių makrociklą (1 metai arba 11 mėnesių su vieno mėnesio pertrauka), mezociką (tam tikros treniravimo rūšys, metodai išdėstomi taip, kad jie apimtų maždaug 1 mėnesį), mikrociklą (1-4 savaičių laikotarpis, kai kiekvienai savaite skiriamas atskiras treniruotės planas, apimantis atskiras treniruotės dalis);

  • subalansuoti mitybą, nes tai sudaro 70% sėkmės (daugelis sportuojančių žmonių fitneso salėje negali padidinti raumenų masės tik todėl, kad nepakankamai dėmesio skiria mitybai).


Norėdami suformuoti gražų ir raumeningą kūną, turite išmokti reguliariai ir tinkamai maitintis, priprasti prie reguliarių treniruočių. Jūsų raumenys turi adaptuotis prie fizinio krūvio, kad galėtumėte didinti treniruočių intensyvumą.


Pagrindinę treniruotės dalį turi sudaryti baziniai pratimai: štangos spaudimas nuo krūtinės gulint, svarmenų (hantelių) sklaidymas, pritūpimai su štanga ant pečių ir t.t. Izoliuojantys pratimai reikalingi geresniam raumenų darbui ir „užpumpavimui“.


 Pradiniame treniruočių etape auginama raumenų masė. Tai tartum nenušlifuotas deimantas, kuris patekęs į meistro rankas taps akinančio grožio dirbiniu.


Kūno „šlifavimo“ periodas gali užtrukti nuo trejų iki penkerių metų, todėl reikia apsiginkluoti kantrybe ir siekti savo tikslo. Šio periodo trukmė priklauso nuo daugelio faktorių: genetikos, somatinio kūno tipo, motyvacijos, požiūrio į treniruotes ir discipliną.


Kuo aukštesnių rezultatų norite pasiekti, tuo labiau turite save disciplinuoti ir kuo mažiau nukrypti nuo užsibrėžto plano. Nepateisinami jokie triukšmingi vakarėliai ar gimtadieniai, kur vartojamas alkoholis pasiruošimo varžyboms periodu.


Kai Arnoldas Švarcnegeris (Arnold Schwarzenegger) ruošėsi Mr. Olympia turnyrui, mirė jo tėvas.

Arnoldas nusprendė nevykti į laidotuves.  Jis  pasakė: „Nuvykęs į laidotuves aš tėvo nebeprikelsiu, o mano tolimesnė karjera priklausys nuo šio turnyro“.

Nepriklausomai nuo to, kiek Jums metų, koks Jūsų kūno somatinis tipas ir genetika, reguliarios, intensyvios, ilgalaikės treniruotės ir teisingas atsistatymas – raktas į Jūsų sėkmę.

Komentarze


bottom of page