top of page

Ar reikalingas asmeninis treneris fitneso salėje?

Daugelis naujokų, atėjusių sportuoti į fitneso salę, pasimeta tarp gausybės įrengimų ir įvairiausių treniruoklių. Iškyla klausimų: "kaip atlikti treniruotę?", "kaip sureguliuoti treniruoklį pagal savo antropometrinius duomenis?", "kokios būna treniruočių metodikos ir kaip jas reikėtų pritaikyti sau?", "kaip taisyklingai atlikti pratimą, norint apkrauti raumenį ir nepatirti traumos?", kaip maitintis ir kokius maisto papildus vartoti?"

Pradedate suprasti, kad norint atsakyti į šiuos klausimus, reikia labai daug žinių. Su panašia situacija susiduriate, kai pradedate mokytis vairuoti automobilį. Viskas nauja ir sudėtinga: nežinote kur ir kaip įsipilti degalų, kokios ir kokių išmatavimų padangos tinka jūsų automobiliui, kaip taisyklingai pajudėti iš vietos ir manevruoti. Tikriausiai niekam nekilo abejonių, kad vairavimo instruktoriaus paslaugos - tai geriausia išeitis.


Tačiau fitneso salės treneriams dažnai tenka išgirsti iš sportuojančiųjų: "aš žinau kaip sportuoti" ar "skaičiau internete". Jei vadovautis tokia logika, tai galima interneto pagalba susitaisyti dantį pačiam. Manau, kad nesiryžtumėte danties taisyti pats, o patikėtumėte šį darbą tik specialistui.


Žmogus – tai labai sudėtingas mechanizmas, todėl norint nepakenkti sau ir siekti rezultato, reikia suprasti fiziologiją, anatomiją, biochemiją, biomechaniką ir t.t.. Asmeninis treneris, kuris suplanuos jūsų treniruotes, padės išvengti traumų ir sieks rezultato kartu yra geriausias pasirinkimas.


Asmeninis treneris Sporto saleje

Asmeninio trenerio kompetenciją lemia išsilavinimas, sportiniai pasiekimai, paruoštų varžyboms sportininkų skaičius. Kuo didesnė varžybinė patirtis ir paruoštų sportininkų skaičius, tuo daugiau treniravimosi ypatumų treneris žino. Be to, pasirenkant asmeninį trenerį, reikėtų atkreipti dėmesį į trenerio išvaizdą. Tikriausiai nelabai pasitikėsite treneriu, kuriam susilenkti trukdo alaus pilvukas.


Asmeninis treneris prieš sudarydamas treniruočių programą išsiaiškins: ar turėjote traumų, ar turite sveikatos sutrikimų, ar taisyklinga jūsų laikysena. Atlikęs antroposkopijos ir laikysenos įvertinimo testą nuspręs, kuriai kūno daliai ir raumenų grupei skirti didesnį krūvį, sudarys treniruočių bei mitybos planą.


Treneris vadovauja treniruotei, moko taisyklingos pratimų atlikimo technikos, suteikia rekomendacijas dėl treniruočių intensyvumo ir mitybos režimo ir t.t. Tik abipusio pasitikėjimo dėka, galima tikėtis rezultato. Ypač svarbu treniruotis su asmeniniu treneriu jei turite sveikatos problemų. Be to, asmeninis treneris niekam ir niekada neviešina informacijos apie savo klientą.

Sveikata – ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko.

(Sokratas)


Kartais atsiranda klientų, nepatenkintų asmeninio trenerio darbu. Klientas su treneriu sportuoja iki „devinto“ prakaito sporto salėje, tačiau išėjęs už salės ribų nenori keisti savo įpročių: valgo nereguliariai, bemiegės naktys su alkoholiu ir riebiais užkandžiais ir t.t. Rezultatas – nepasitenkinimas treneriu ir nusivylimas, nes teigiamų pokyčių nėra, arba jie visai nežymūs.


Supraskite, kad jūsų kūno transformacijos sėkmė, priklauso nuo to, ar tiksliai vykdysite trenerio nurodymus. Treneris jums gali tik patarti, kaip pasiekti norimą rezultatą, bet už jus nesilaikys mitybos plano ir treniruočių režimo.


Treniruotės metu klientas turi jausti trenerio dėmesį. Trenerio abejingumas, šiurkštumas, bendravimas su kitais klubo lankytojais asmeninės treniruotės metu yra neleistini. Jei treneris taip elgiasi, atsisveikinkite su juo ir ieškokite dėmesingesnio trenerio.


Sportuodami su asmeniniu treneriu:


  • greičiau pasieksite rezultatą;

  • asmeninis treneris jus motyvuos;

  • parinks treniruotės intensyvumą pagal jūsų fizinį pajėgumą;

  • sudarys asmeninę treniruočių programą;

  • sudarys mitybos planą pagal jūsų poreikius;

  • išmoksite taisyklingai atlikti pratimus;

  • išvengsite traumų.

Fizinis aktyvumas – tai natūrali priemonė, didinanti atsparumą stresui ir padedanti atsigauti streso paveiktoms smegenims.

(A. Skurvydas)

bottom of page